Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil 45-ročného Banskobystričana zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. V minulosti bol za rovnaký skutok už potrestaný. Na ďalší trest si počká vo väzbe.

Ako informovala polícia v stredu dopoludnia, zúfalá žena im oznámila, že jej bývalý manžel ju psychicky týra a jeho agresivita sa stále stupňuje.  „Obvinený v pravidelných denných intervaloch, pod vplyvom alkoholu, opakovane nadával svojej bývalej manželke, s ktorou býval v spoločnej domácnosti, pričom sa jej opakovane vyhrážal zabitím,“ informuje polícia.

Žena s tromi deťmi vzala podľa polície len z ľútosti bývať k sebe exmanžela, ktorý po prepustení z väzenia nemal kde bývať,. Žena svoje konanie argumentovala tým, že ho zobrala k sebe kvôli deťom, aby nevyrastali bez otca. Muž bol v minulosti odsúdený práve za rovnaké správanie sa voči nej.

Muž sa vyhrážal s kuchynským nožom

Správanie muža sa podľa polície zhoršovalo a jeho útoky sa stupňovali, preto sa žena opäť obrátila na políciu. Ako ďalej informujú na policajnom Facebooku, muž ju odprevádzal do práce, sledoval ju, zakazoval jej stretávať sa s ľuďmi. Počas jednej hádky na ňu vytiahol kuchynský nôž, na čo zareagoval ich syn, ktorý mu nôž z ruky zobral a situáciu upokojil. Okrem psychického utrpenia, ktoré znášala žena niekoľko mesiacov, jej fyzicky neublížil.

„V tomto prípade sa žena rozhodla konať sama, ale nie vždy týraná žena má na to silu a odvahu. Problémom je aj ľahostajnosť najbližšieho okolia k prejavom násilia. Často osoby, ktoré prichádzajú do prvého kontaktu s týranými, či už sú to príbuzní, susedia, učitelia, lekári, podceňujú prejavy násilia, prípadne si ich zle interpretujú, alebo sa obávajú agresivity osoby, ktorá násilie pácha,“ vysvetľuje polícia na svojom Facebooku.

Za trest si počká za mrežami

Obvineného muža vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely predbežného zadržanía a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V minulosti už bol za obdobný skutok aj odsúdený. Teraz mu hrozí trest odňatím slobody na 3 až 8 rokov.