Polícia v Banskej Bystrici obvinila z prečinu poškodzovania cudzej veci a z prečinu krádeže 25-ročného Michala z Banskej Bystrice. Od začiatku tohto roka do 4. marca, kedy ho polícia vypátrala a zadržala, sa vlámal do viacerých motorových vozidiel na rôznych miestach v Banskej Bystrici.

Zlodej auta
Foto: ilustračné Cookelma/Pixmac

Konkrétne to boli automobily na Slnečnej, Mládežníckej, Internátnej, Poľnej ulici aj na ulici Malachovská cesta. Ukradnuté veci z motorových vozidiel ukrýval na rôznych miestach v časti mesta Fončorda, alebo v rôznych objektoch. Veci postupne predával nezisteným osobám alebo odnášal do záložní. Ukradnuté veci, ktoré nestihol popredať polícia zaistila a po stotožnení majiteľov im budú vrátené. Polícia mu preukázala 8 takýchto skutkov z ktorých je obvinený a v ďalších 6 prípadoch krádeží vlámaním do motorových vozidiel je podozrivý. Na ich objasnení polícia stále pracuje.

V jednom prípade odcudzil motorové vozidlo Fiat Brava, ktoré si otvoril pravým kľúčom. Kľúče našiel vo vedľa stojacom vozidle, do ktorého sa vlámal. V súvislosti s obvineným vedie polícia aj trestné stíhanie pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Policajti u neho našli 2 zatavené plastové trubičky s neznámou bielou kryštalickou látkou, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie. Krádežou vecí z motorových vozidiel, poškodením vozidiel a krádežou vozidla, spôsobil majiteľom škodu odhadnutú na viac ako 13-tisíc eur. Po vykonaní procesných úkonov ho umiestnili do policajnej cely a bol spracovaný návrh na jeho vzatie do väzby. Sudca okresného súdu v stredu 6. marca rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. V minulosti bol už 2 krát súdne trestaný. V apríli 2012 bol právoplatne odsúdený pre prečin krádeže. Bol mu uložený nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní 5 mesiacov a zároveň mu súd uložil ochranné protitoxikologické liečenie. Za aktuálne tieto skutky môže byť potrestaný odňatím slobody na 6 mesiacov až 3 roky.