Vyšetrovateľ v Brezne obvinil z prečinu sprenevery 36-ročného Michala a 39-ročnú Simonu z Valaskej. Obvinený ako konateľ spoločnosti z Valaskej a obvinená vystupujúca ako zástupca obvineného, uzatvorili zmluvy o dielo, ktorých predmetom boli úpravy a opravy hrobov, ako aj vybavenie hrobových miest, začo prevzali zálohové platby v rôznych sumách.

Dusicky, cintoriny, Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skV niektorých prípadoch obvinený na hrobových miestach vyhotovil len betónový základ alebo práce nevykonal vôbec a peniaze poškodeným nevrátil. Takýmto spôsobom poškodili 7 občanov z Čierneho Balogu, Telgártu, Banskej Bystrice a Osrblia, ktorým dohromady spôsobili škodu 5020 eur.

V týchto prípadoch im už bolo vznesené obvinenie. Podozriví sú aj z ďalšej trestnej činnosti, ktorú takýmto spôsobom páchali v Žiari nad Hronom, v Slovenskej Ľupči, v Liptovskom Mikuláši, ale aj po celom území Slovenska, preto vyzývame všetkých poškodených občanov, aby sa obrátili na políciu. Vyšetrovateľ obidvoch obvinených umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na ich vzatie do väzby. Za tento skutok môžu byť potrestaní odňatím slobody na 1 až 5 rokov.