Do sezóny 2019/20 sa v malom futbale prihlásilo 64 mužstiev, čo je oproti minulému roku pokles o štyri tímy. Pred začiatkom ročníka prebehla reorganizácia súťaží a z pôvodného počtu šesť je líg päť. Prinášame Vám sumár z úvodného hracieho týždňa.

I. liga – 1. kolo

Rovnako ako v minulej sezóne aj tento ročník bude v I. lige súťažiť 18 mužstiev, ktoré odohrajú každý s každým jeden zápas. Nováčikmi v súťaži sú Oranjes, Trend, FC Dan a TriPe. Naopak v I. lige tento rok neuvidíme Godzily, Arsenal FC, Nulovú šancu a Bežný štandard sa spojil so SKYY. Úvodné zápasy 1. kola boli rozhodnuté už po prvom polčase. Víťazi stretnutí vyhrali minimálne o tri góly. Zhodne po trinásť  gólov vsietili Remio a nováčik Oranjes. Kým Remio si poradilo so Simačekom 13:3, tak Oranjes inkasovali od FK Plus iba raz. Jediný nerozhodný výsledok sa zrodil medzi Chalanmi a Nemcami 2012. Po prvej časti síce Nemce viedli 2:0, no po zmene strán sa karta obrátila a nakoniec si obidvaja rozdelili po bode za remízu 3:3.

BianconeriFK 98 Slovenská Ľupča 8:2 (6:1)

Góly: Lukáš Riša 3, Lukáš Löbb, Dávid Slivka, Kristián Simeonov, Lukáš Berec, Marián Sanitra – Alek Szarowski 2

IQTriPe 7:3 (3:2)

Góly: Zdeno Binder 3, Tomáš Puliš 2, Martin Tučnák, Tomáš Bíreš – Marián Ondrejka, Peter Kúdelka, Tomáš Bielik

ŽK: Zdeno Binder (IQ)

ŠK Rock Build RemioSimaček 13:3 (7:1)

Góly: Tomáš Ďubek 3, Oliver Ďurta 2, Daniel Kohút 2, Erik Hudec 2, Martin Kolárik, Michal Kubina, Stanislav Pecník, Juraj Veselovský – Milan Blaško 2, Matej Nedorolík

GalacticosTrend 2:11 (1:4)

Góly: Patrik Tužinský, Michal Greško – Matej Rudnický 5, Maroš Rudnický 3, Ondrej Poljovka 2, Martin Janík

ŽK: Michal Greško (Galacticos)

SkackaváSKYY – BŠ 11:7 (5:5)

Góly: Peter Vajda 3, Michal Konder 3, Róbert Kútik 2, Adam Kapusta 2, Roland Valent – Christián Faltáni 3, Michal Číž 2, Patrik Strieš, Jakub Túry

ŽK: Roland Valent, Lukáš Strelec (Skackavá)

LazioUnios 4:8 (1:5)

Góly: Pavel Širka 2, Ján Medveď, Richard Ševčík – Peter Stacho 4, Marek Gašpar 2, Ľubomír Štelcl, Tomáš Považan

FC NemceFC Dan 6:9 (2:4)

Góly: Branislav Krajčír 3, Daniel Kiedžuch 2, Michal Janovec – Dávid Kaňuk 2, Ján Garanič 2, Stanislav Maskaľ 2, Martin Demjan, Michal Figúr, Róbert Štrbak

ChalaniNemce 2012 3:3 (0:2)

Góly: Martin Mesík, Štefan Szöke, Martin Ondruška – Samuel Ježík 2, Stanislav Václavík

OranjesFK Plus 13:1 (4:1)

Góly: Maroš Pádar 4, Milan Sádovský 3, Martin Hraško 2, Ján Kouřil 2, Michal Strapko, Lukáš Höger – Norbert Szomor

II. liga – 1. kolo

V novej sezóne štartuje v II. lige iba desať tímov, čo je oproti minulej pokles o tri mužstvá. Tímy budú medzi sebou bojovať systémom každý s každým dvojkolovo. Medzi nováčikov sa zaradili Sosaurus, Dream Team, Godzily a Mladosť. Naopak súťaž opustilo až sedem celkov. Najvyrovnanejším stretnutím v otváracom kole bol stret bývalých treťoligistov – Sosaurusu s Dream Teamom. V stretnutí padlo iba sedem gólov, čo bolo najmenej zo všetkých zápasov I. kola. Vrece s gólmi sa roztrhlo v stretnutí ŠKP B200 – Aquadux. Po zápase, v ktorom padlo 20 presných zásahov, sa z víťazstva 14:6 radovali hráči ŠKP. Z výhry 4:3 sa po troch góloch v druhom polčase radoval Dream Team. Dvojgólové vedenie po dvadsiatich piatich minútach neudržali Godzily. S Pingošmi si po záverečnom hvizde body rozdelili po remíze 4:4.

RiečkaErima „98“ 6:2 (3:1)

Góly: Branislav Halupka 3, Stanislav Srnka 3 – Roman Demian, Marek Gerö

ŽK: Branislav Halupka, Stanislav Srnka (Riečka)

SosaurusDream Team 3:4 (1:1)

Góly: Tomáš Čierny 2, Tomáš Pivarči – Maroš Čunderlík, Patrik Čiliak, Lukáš Čunderlík, Erik Masár

ŽK: Jozef Tenkel (Sosaurus) – Peter Krutý (Dream Team)

PingošiGodzily 4:4 (2:4)

Góly: Radoslav Vaterka 2, Miloš Potančok, Vladimír Zeman – Andrej Dubovický 3, Marcel Haring

ŽK: Lukáš Dvorský (Pingoši)

ŠKP B200Aquadux 14:6 (6:1)

Góly: Pavel Horváth 5, Roman Čipčala 3, Ľuboš Prôčka 2, Marián Dirbák 2, Ján Faško, Peter Ondrejka – Anton Mokrý 3, Peter Stano 2, Pavel Struhárik

Mladosť – BCFFC Joga Bonito 5:2 (3:2)

Góly: Miroslav Trizna 2, Ján Čief, Marek Baláž, Michal Čief – Tomáš Longauer, Michal Sýkora

III. liga – 1. kolo

Rovnako 10 tímov odštartovalo novú sezónu 2019/20. V 1. kole III. ligy zdolali najvyšším rozdielom svojho súpera hráči tímu EFCE Brocak. Tí strelili Helliusu osem gólov, z čoho až poltucet padlo v druhom polčase. O vysoké víťazstvo sa najvýraznejšou mierou podieľali dvaja hetrikoví strelci, Jaroslav Pĺžik a Marek Ursíny. Do vyššej súťaže vstúpil dobre aj minuloročný víťaz IV. ligy Hančurka Team, keď siedmimi gólmi zdolal FC Salve. Hráči Hančurky rozhodli o víťazstve až v druhom polčase, keďže po prvej 25-minútovke bol stav ešte vyrovnaný. Úvodné zápasy zvládli aj Starí Páni a TJ Požiarnik Vlkanová.

KráličaniaAteeray 4:4 (2:1)

Góly: Andrej Bíreš 2, Rastislav Bartelt, Filip Fáb – Milan Danko, Bohuš Balšianok, Samuel Škuta, Miroslav Tóth

ŽK: Milan Danko (Ateeray)

Starí pániAlcatraz 5:3 (2:1)

Góly: Viktor Čaniga 3, Tomáš Kocka 2 – Igor Michálek 2, Michal Maďar

ŽK: Jozef Hirschman (Starí páni) – Matej Púlkrábek, Branislav Stacho (Alcatraz)

ČK: Igor Michálek (Alcatraz) – Branislav Stacho (Alcatraz)

HelliusEFCE Brocak 1:8 (0:2)

Góly: Milan Horňák – Jaroslav Pĺžik 3, Marek Ursíny 3, Martin Lišiak 2

Hančurka TeamFC Salve 7:2 (2:2)

Góly: Martin Kovalcik 2, Juraj Soják, Pavol Mydliar, Tomáš Veselovský, Lukáš Kajda, Maximilián Črep – Martin Čižnár, Juraj Koštál

ŽK: Lukáš Kajda (Hančurka Team)

TJ Požiarnik VlkanováAjax 7:3 (2:1)

Góly: Martin Piecka 3, Tomáš Uhaľ 2, Patrik Dian, Matúš Kováč – Roman Sečkár 2, Peter Dobrota

ŽK: Martin Piecka (TJ Požiarnik Vlkanová) – Roman Sečkár (Ajax)

IV. A liga – 1. kolo

Posilnený Zlepenec má v tomto ročníku vyššie ambície ako v minulej sezóne a jeho hráči to chceli potvrdiť už v 1. kole proti tímu ToJeJedno. Zlepenec otvoril skóre, na čo ešte dokázal ich súper odpovedať po chybe v rozohrávke. Tmavomodrých inkasovaný gól naštartoval a ešte do polčasu zavŕšili gólový poltucet. V druhom polčase sa hráči ToJeJedno dostávali viac do hry a strelili tri góly, ktoré však vysokú prehru neodvrátili, keďže ďalších šesť inkasovali. Za Zlepenec zažiaril šesťgólový najlepší strelec celého víkendu Radovan Nehéz. V úvodnom kole naplno zabodovali aj tímy FC Fončorda a Strechy BB.

ANK PegiFC Fončorda 3:6 (0:5)

Góly: Michal Dropčo, Kamil Leško, Ján Orel – Matej Straka 3, Martin Kapusta 2, Martin Kozák

ŽK: Kamil Leško (ANK Pegi)

ZlepenecToJeJedno 12:4 (6:1)

Góly: Radovan Nehéz 6, Matej Balga 2, Jakub Rafaj 2, Jozef Šimo, Pavol Gordan – Martin Hríbik 2, Filip Petráň, Radoslav Fodor ml.

Strechy BBPartizán BB 6:4 (3:1)

Góly: Michal Bais 3, Milan Lakomčík 2, Filip Cuma – Ján Oláh 2, Štefan Pepinovič, Ján Král

IV. B liga – 1. kolo

V novovzniknutej IV. B lige pôsobí až 19 tímov, čo je najviac spomedzi súťaží a 18 z nich odštartovalo uplynulý víkend púť za čo najlepším umiestnením. Juniperus chcel potvrdiť úlohu favorita proti Saciemu Komandu, ktoré pôsobilo v minulej sezóne o ligu nižšie. Fialoví však úvod zápasu nezachytili a na svojho súpera strácali tri góly. Tento dištanc sa držal prakticky počas celého zápasu. Sacie Komando hralo dobre v defenzíve, čakalo na brejky a víťazstvo podporil skvelým výkonom ich brankár, naopak hráči Juniperusu zlyhávali v koncovke. Do súťaže dobre vstúpili aj Arsenal, Dailan Yifang – Sásová a BuK. Všetky tri mužstvá strelili v úvodnom kole po 11 gólov.

Dailan Yifang – SásováBezvetrie 11:4 (2:2)

Góly: Tomáš Konkoľ 4, Stanislav Drahoň 3, Milan Patráš 2, Michal Zvalo, Martin Paulík – Daniel Mihaliček 2, Martin Siragi, Matej Polgár

HrčaCFBG 9:4 (5:3)

Góly: Pavel Majling 3, Michal Čermák 2, Rudolf Szabó 2, Daniel Krajči, Michal Kašpar – Igor Knopp 2, Michal Babiak, Rastislav Haring

MalonasEnzo 5:3 (3:2)

Góly: Matej Kubiš 2, Henrich Lehotský, Norbert Gura, Jakub Tuhársky – Tomáš Černík 2, Ivan Hák

FC MedojedBuK 3:11 (0:4)

Góly: Jakub Sedláček 2, Matúš Zöldy – Michal Latinák 3, Roman Hrehor 2, Timotej Briak, Martin Huťka, Miloš Mišány ml., Miloš Mišány st., Peter Vetrák, Marián Čunderlík

RunVKK 3:8 (2:2)

Góly: Erik Valent, Mário Kulich, Juraj Ličák – Pavol Zlevský 3, Martin Kapusta 3, Milan Lagovský, Ľudovít Illés

Viking StavangerArsenal 3:11 (2:3)

Góly: Miroslav Kršačok 2, Michal Starosta – René Turčan 4, Matúš Dušička 3, Luboslav Potančok, Peter Vikarský, Martin Dušička, Michal Chaban

ŽK: Mário Jarko (Viking Stavanger) – René Turčan (Arsenal)

AtakAdrenalín 6:2 (4:1)

Góly: Vladimír Kysel 2, Robert Oravec 2, René Terem, Ján Kolivoška – Sebastian Cracco, Vladimír Bais

Sacie komandoFC Juniperus 9:6 (4:1)

Góly: Tomáš Bartošík 5, Pavol Holubčík 2, Róbert Bella, Jozef Zachar – Jakub Klačan 4, Martin Blaško, Vladimír Túry

ŽK: Michal Bartošík, Róbert Bella (Sacie komando)

FK AmatériFC Barumka 5:6 (2:1)

Góly: Miroslav Repčín 4, Matúš Holécy – Matúš Viglaský, Jakub Ťakuš, Matej Brezina, Štefan Majerský, Tomáš Čamaj, Lukáš Laubert

ŽK: Michal Hazucha (FK Amatéri) – Matúš Viglaský, Lukáš Laubert (FC Barumka)