Počas víkendu sa odohrali úvodné jarné kolá Mestskej únie malého futbalu (MÚMF) v Banskej Bystrici. Na umelé trávniky vybehlo 107 mužstiev, ktoré odštartovali boje o postup prípadne záchranárske práce na šiestich úrovniach súťaží.

Extraliga (9. kolo)

mumfil3
Ilustračné foto

V stredajších zápasoch sa zrodilo menšie prekvapenie v podobe víťazstva Torpédo Stavbár nad Trendom. Dramatické súboje sa odohrali aj medzi MIBA Capanegra a Celticom 04 resp. medzi Juniormi a lídrom Fitaréna.

Torpédo Stavbár – Trend 12:8 (6:4)
Góly: Filip Vajda 4, Martin Kováč 3, Ivan Tišliar 2, Peter Špirka 2, Peter Kvaltíny 1 – Michal Konder 3, Norbert Dikacz 2, Róbert Kútik 2, Martin Janík 1

MIBA Capanegra – Celtic 04 5:6 (3:2)
Góly: Vladimír Giertl 2, Lukáš Berec 1, Peter Zehnal 1, Tomáš Kolofík 1 – Martin Majling 2, Michal Figúr 2, Peter Rebek 1, Peter Čollák 1

Úsvit “87” – Royal Brusno Kúpele 3:6 (0:5)
Góly: Ján Vician 2, Martin Ulehla 1 – Marián Markuš 2, Pavol Piliar 2, Stanislav Pecník 1, Marek Tomčík 1

Juniors – Fitaréna 1:2 (1:1)
Góly: Róbert Greško 1 – Marek Gašpar 2
ŽK: Tomáš Gregor (Juniors) , Martin Styk (Fitaréna)

1. Fitaréna 9 8 0 1 82:51 24
2. Celtic 04 9 6 0 3 59:49 18
3. Royal Brusno Kúpele 9 5 2 2 63:51 17
4. Trend 9 5 0 4 72:53 15
5. Torpédo Stavbár 9 4 2 3 48:56 14
6. Juniors 9 2 1 6 37:50 7
7. MIBA Capanegra 9 1 2 6 44:62 5
8. Úsvit “87” 9 1 1 7 35:68 4

I. liga (9. kolo)

Šlágrom bol súboj Royal 94 so Skackavou, kde sa zrodila tesná výhra druhých menovaných. Ďalší favoriti nezaváhali. Po cennom bode si prípisali Schalke a Exel, v prípade Schalke to znamená posun nad zostupové priečky.

FC Nemce – Exel 4:4 (4:1)
Góly: Ivan Varga 4 – Martin Valentíny 2, Dušan Kvasna 1, Branislav Strelec 1
ŽK: Martin Chochuľa (FC Nemce) , Dušan Kvasna (Exel)

Flamengo – Simaček 9:4 (4:2)
Góly: Štefan Chrenovský 4, Jakub Slobodník 2, František Tomčo 1, Michal Ňáčik 1, Andrej Tomčík 1 – Peter Vajda 2, Milan Blaško 2
ČK: Róbert Daubner (Simaček)

Arias – Schalke 4:4 (3:2)
Góly: Vladimír Túry 3, Ján Rusko 1 – Branislav Gero 2, Jaroslav Pĺžik 1, Marek Ursíny 1
ŽK: Juraj Golecký (Arias), Ján Rusko (Arias) , Peter Ursíny (Schalke)

Alien – Hellius 2:5 (1:1)
Góly: Marek Máni 1, Tomáš Longauer 1 – Martin Kenický 2, Michal Čunderlík 2, Milan Longauer 1

Royal 94 – Skackavá 4:5 (2:3)
Góly: Maťo Mochnáč 2, Marek Chromek 1, Michal Béreš 1 – Milan Račanský 2, Michal Ščepko 1, Peter Belko 1, Ľubomír Willwéber 1

Viťo Team – No Fear/D.P.H. 5:2 (1:0)
Góly: Peter Kulišiak 3, Igor Országh 2 – Stanislav Srnka 1, Pavel Slaný 1

Fortka – Lazio 3:3 (1:2)
Góly: Richard Zmajkovič 1, Roman Čipčala 1, Róbert Šúr 1 – Matúš Bursa 1, Daniel Priadka 1, Maroš Choma 1

Ikar – Devils – FC Arsenal 4:4 (3:2)
Góly: Miroslav Trizna 2, Roman Maďar 2 – Martin Faško 1, Peter Ondrejka 1, Ľuboslav Potančok 1, Matej Kubacký 1, ŽK: Jozef Náčin (Ikar – Devils) , Peter Ondrejka (FC Arsenal), Matej Kubacký (FC Arsenal)

Iveco – Godzily 0:13 (0:4)
Góly: Andrej Dubovický 7, Marcel Turčan 3, Róbert Dočkal 2, Štefan Marko 1

1. Godzily 9 8 1 0 89:16 25
2. Viťo Team 9 8 0 1 45:20 24
3. Skackavá 9 7 1 1 43:25 22
4. Royal 94 9 6 1 2 51:28 19
5. FC Nemce 9 5 1 3 52:46 16
6. Arias 9 4 3 2 46:37 15
7. Fortka 9 4 2 3 45:40 14
8. Simaček 9 4 1 4 35:42 13
9. Hellius 9 4 1 4 33:38 13
10. Flamengo 9 4 1 4 44:48 13
11. Lazio 9 3 2 4 34:41 11
12. No Fear/D.P.H. 9 3 0 6 47:59 9
13. Alien 9 2 2 5 38:43 8
14. FC Arsenal 9 2 2 5 27:52 8
15. Ikar – Devils 9 2 2 5 53:63 8
16. Schalke 9 1 2 6 38:73 5
17. Exel 9 1 1 7 32:49 4
18. Iveco 9 1 1 7 26:58 4

II. liga (9. kolo)

Počas víkendu sa hrali dva zápasy, v ktorých proti sebe nastúpili tímy z čela tabuľky. Electric Blue zvíťazilo nad Chalanmi a drží si druhú postupovú priečku. Tá sa naopak vzďaluje Tigers United, ktorí prehrali s North Stars.

Florián – Starí páni 0:8 (0:4)
Góly: Branislav Krajčír 5, Peter Čajka ml. 2, Peter Matuška 1

TriPe – Ajax 3:3 (2:1)
Góly: Peter Lübeck 2, Lukáš Jeziorski 1 – Peter Očenáš 2, Lukáš Dvorský 1

FK Kleso 98 Slovenská Ľupča – 2. MK Tami 4:10 (0:5)
Góly: Vladimír Krippner 2, Michal Stanko 1, Ľubomír Bulla 1 – Róbert Fúdor 3, Jaroslav Vetrák 3, Milan Patráš 3, Peter Bokor 1

1. FC Multivitamín – VKK 1:1 (1:0)
Góly: Marek Záhora 1 – Peter Maďar 1

North Stars – Tigers United 3:1 (1:1)
Góly: Richard Kapustík 2, Michal Berko 1 – Stanislav Václavík 1

Chalani – Electric Blue 1:3 (0:1)
Góly: Tomáš Handzuš 1 – Juraj Francisty 2, Peter Uhliarik 1

Unios – ŠK Remio 11:5 (4:2)
Góly: Ján Murgaš 5, Dominik Andraščík 4, Jozef Varga 1, Michal Rusnák 1 – Ivan Bulík 4, Peter Vida 1

Bežný Štandard – Mladosť 4:3 (2:1)
Góly: Milan Svitek 2, Patrik Strieš 1, Andrej Homola 1 – Branislav Mala 1, Július Vajs 1, Pavel Acs 1

IQ – 1. FC Horná/Bezvetrie 7:0 (0:0)
Góly: Tomáš Puliš 2, Miroslav Kurjan 2, Martin Andrejko 1, Tomáš Bíreš 1, Zdeno Binder 1

1. Unios 9 9 0 0 87:34 27
2. Electric Blue 9 7 1 1 46:20 22
3. 2. MK Tami 9 6 2 1 64:35 20
4. North Stars 9 6 1 2 42:40 19
5. Tigers United 9 6 0 3 49:38 18
6. 1. FC Multivitamín 9 5 1 3 40:29 16
7. Chalani 9 5 1 3 36:31 16
8. TriPe 9 4 3 2 39:26 15
9. VKK 9 4 1 4 29:35 13
10. Ajax 9 3 2 4 35:36 11
11. FK Kleso 98 Slovenská Ľupča 9 3 2 4 35:40 11
12. Starí páni 9 3 1 5 38:37 10
13. 1. FC Horná/Bezvetrie 8 2 1 5 25:44 7
14. Bežný Štandard 8 2 0 6 22:40 6
15. ŠK Remio 9 1 3 5 33:49 6
16. IQ 8 0 3 5 25:35 3
17. Florián 9 1 0 8 20:61 3
18. Mladosť 8 0 2 6 17:52 2

III. liga (9. kolo)

Ťahákom bolo stretnutie prvej Gardeny 96/Kotalští orli proti druhému FK Plus. Gardena si udržala neporaziteľnosť a potvrdila prvú pozíciu. Menším prekvapením je aj prehra Pingošov.

Fox Creed / Skyy – Pingoši 8:3 (2:2)
Góly: Pavol Mesík 2, Marcel Koctúr 2, Peter Číž 2, Juraj Madoš 1, Michal Číž 1 – Radoslav Vaterka 2, Luboš Prôčka 1

AC Chaos – Nulová šanca 2:5 (1:2)
Góly: Rudi Szabo 1, Ľuboš Babčan 1 – Miroslav Rýs 2, Patrik Daubner 2, Michal Badinský 1

FC Corgoň Pub Riečka – Maxo 4:4 (2:2)
Góly: Ivan Petrán 1, Peter Gašpar 1, Milan Petrán 1, Marián Patay 1 – Maroš Tišliar 2, Juraj Samuelčík 1, Vladimír Muller 1

Index-AC Hradec 07 – Iskra 3:11 (2:7)
Góly: Kristián Christophoros 3 – Matúš Spišák 4, Sebastián Caban 2, Miroslav Darida 2, Branislav Navrátil 2, Marcel Štaudner 1

ANK Pegi – Atletico 1:3 (1:2)
Góly: Michal Repka 1 – Martin Štefík 2, Peter Lengyel 1

Hi-Fi / BB Aqex – Priechod 6:10 (2:5)
Góly: Martin Rajčan 2, Stanislav Drahoň 2, Tomáš Styk 1, Marcel Pavlík 1 – Ján Heric 4, Andrej Chrobák 3, Radoslav Lamper 2, Matúš Vajda 1, ŽK: Stanislav Drahoň (Hi-Fi / BB Aqex), Miroslav Cesnak (Hi-Fi / BB Aqex) , Matúš Vajda (Priechod)
ČK: Matúš Vajda (Priechod)

FK Plus – Gardena 96 / Kotalští orli 5:10 (2:4)
Góly: Jakub Tajboš 4, Ivan Majer 1 – Richard Ševčík 3, Jozef Caban 2, Michal Bíreš 2, Vladimír Kán 1, Ľubomír Mati 1, Tomáš Libič 1

FC Barumka – Alcatraz 11:4 (6:3)
Góly: Matúš Kováčik 6, Lukáš Laubert 3, Peter Potančok 2 – Jozef Grík 2, Peter Zelienka st. 1

Atak 97 – BCF Dan 4:8 (2:3)
Góly: Peter Štulajter 1, Michal Ligač 1, Martin Jonáček 1, Tomáš Brštiak 1 – Jaro Valent 2, Milan Koman 2, Martin Demjan 2, Róbert Gyüre 2

1. Gardena 96 / Kotalští orli 9 8 1 0 98:41 25
2. FK Plus 9 6 1 2 66:41 19
3. Pingoši 9 6 0 3 42:30 18
4. Maxo 9 5 1 3 37:32 16
5. BCF Dan 9 5 1 3 51:55 16
6. Nulová šanca 9 5 0 4 44:40 15
7. Fox Creed / Skyy 9 5 0 4 66:48 15
8. Priechod 9 5 0 4 63:53 15
9. FC Corgoň Pub Riečka 9 4 2 3 55:40 14
10. AC Chaos 9 4 1 4 37:32 13
11. FC Barumka 9 4 1 4 39:52 13
12. Atletico 9 4 0 5 44:43 12
13. Alcatraz 9 3 1 5 48:47 10
14. Atak 97 9 3 0 6 41:51 9
15. Hi-Fi / BB Aqex 9 3 0 6 34:51 9
16. ANK Pegi 9 2 1 6 32:62 7
17. Iskra 9 2 0 7 33:67 6
18. Index-AC Hradec 07 9 2 0 7 34:79 6

IV. liga (9. kolo)

V piatej najvyššej súťaži došlo k premenovaniu jedného z tímov. VB Mako Café sa volá ŠKP B200 a v prvom jarnom kole prehrali tesne s Joga Bonito. OFK Kredenc a Lunárne Legendy odohrali nervózny zápas, v ktorom padli dve červené a štyri žlté karty. Z troch bodov sa nakoniec tešili L. Legendy.

Lunárne legendy – OFK Kredenc 5:4 (2:2)
Góly: Richard Bačík 3, Peter Valach 2 – Tomáš Maľa 1, Martin Perončík 1, Ján Kubiš 1, Roman Sečkár 1, ŽK: Richard Bačík (Lunárne legendy), Peter Valach (Lunárne legendy) , Tomáš Maľa (OFK Kredenc), Martin Perončík (OFK Kredenc), ČK: Richard Bačík (Lunárne legendy), Peter Valach (Lunárne legendy)

Drink Team – Gemo 5:9 (2:2)
Góly: Martin Michalovič 2, Miroslav Tichý 2, Michal Slama 1 – Miroslav Trizna 4, Tomáš Hrnčiar 3, Peter Virág 2, ŽK: Martin Hudec (Drink Team) , Tomáš Hrnčiar (Gemo)

Sosaurus – Pizza láska 5:4 (3:2)
Góly: Martin Sliacky 2, Maroš Kasanický 1, Boris Šabo 1, Martin Hraško 1 – Vojtech Zelník 2, Matej Kubiš 1, Ivan Bernát 1, ŽK: Boris Šabo (Sosaurus) , Michal Paluška (Pizza láska), ČK: Boris Šabo (Sosaurus)

3 café – Ateeray 3:4 (1:1)
Góly: Tomáš Strhák 2, Martin Reiter 1 – Jozef Meško 2, Ladislav Szomor 1, Pavol Jurinec 1

Strechy BB – EFCE Brocak 3:9 (3:4)
Góly: Vratko Debnár 2, Michal Bais 1 – Juraj Turoň 4, Michal Žila 3, Martin Lišiak 1, Viktor Doffek 1

Adrenalín – Hronsek Star´s 3:5 (3:2)
Góly: Vladimír Bais 1, Jakub Sekereš 1, Igor Medveď 1 – Pavel Struhárik 2, Roman Ďatelinka 1, Martin Garaj 1, Martin Piecka 1

Stoka – Slovenská Ľupča 4:12 (2:5)
Góly: Róbert Oravec 2, Bohuslav Krško 1, Tomáš Konkoľ 1 – Radovan Beňak 9, Jaroslav Svintek 2, Peter Piar 1

AC Beercelona – FC Salve 5:4 (2:3)
Góly: Rastislav Teliar 2, Juraj Strelec 1, Dušan Ďurič 1, Vladimír Volenský 1 – Martin Pohančaník 2, Rado Ráno 1, Stanislav Auxt 1

ŠKP B200 – FC Joga Bonito 7:8 (2:3)
Góly: Igor Šišiak 6, Pavel Horváth 1 – Tomáš Longauer 3, Martin Baculík 2, Pavel Lepieš 2, Matúš Kováč 1, ŽK: Pavel Horváth (ŠKP B200), Jozef Lapin (ŠKP B200) , Matúš Kováč (FC Joga Bonito), ČK: Tomáš Konárik (FC Joga Bonito)

1. Slovenská Ľupča 9 8 0 1 97:40 24
2. EFCE Brocak 9 7 1 1 59:28 22
3. FC Joga Bonito 9 7 1 1 61:35 22
4. Lunárne legendy 9 7 1 1 83:36 22
5. OFK Kredenc 9 6 1 2 55:15 19
6. Stoka 9 6 0 3 45:39 18
7. AC Beercelona 9 6 0 3 66:65 18
8. ŠKP B200 9 5 1 3 64:45 16
9. Gemo 9 5 0 4 48:38 15
10. Sosaurus 9 4 1 4 41:41 13
11. Hronsek Star´s 9 4 0 5 52:54 12
12. Pizza láska 9 3 1 5 37:47 10
13. Adrenalín 9 2 2 5 37:46 8
14. Ateeray 9 2 1 6 28:53 7
15. 3 café 9 1 1 7 31:60 4
16. Drink Team 9 1 1 7 39:76 4
17. FC Salve 9 1 0 8 34:109 3
18. Strechy BB 9 0 0 9 20:70 0

V.A liga (10. kolo)

V skupine A najnižšej ligy potvrdili favoriti svoju rolu a zvíťazili. Tabuľkoví susedia FC Playboys a 1.FC Invalid odohrali vzájomný zápas a lepšie si počínali mladíci z druhého menovaného tímu.

Poriadne slipy – Absolut 11:1 (7:0)
Góly: Róbert Pšenica 4, Filip Jurčo 2, Lukáš Hačkulič 2, Jakub Panuška 1, Martin Hraško 1, Peter Palík 1 – Radoslav Ľupták 1

Mančaft – Van to Tree 8:1 (4:1)
Góly: Oliver Peško 4, Nikolas Lapin 2, Dávid Veky 1, Tomáš Matejíček 1 – Štefan Bubeník 1

FK Zero – Modrá partička 10:2 (4:2)
Góly: Peter Oboril 3, Ján Bodnár 2, Ľubomír Čtvrtníček 2, Peter Hudáček 2, Ľubomír Zima 1 – Martin Pupala 1, Matej Považanec 1

Tornádo – Arzén 6:1 (3:0)
Góly: Peter Rončák 3, Stanislav Benko 1, Peter Vrbniak 1, Miroslav Mokrý 1 – Boris Hrivnák 1

1.FC Invalid – FC Playboys 6:0 (2:0)
Góly: Dominik Holec 2, Jakub Kristaly 2, Oliver Held 2

1. FK Zero 10 9 1 0 116:18 28
2. Mančaft 10 9 0 1 84:21 27
3. Poriadne slipy 10 5 3 2 45:26 18
4. Van to Tree 10 5 2 3 54:53 17
5. Tornádo 10 5 1 4 40:41 16
6. Modrá partička 10 4 0 6 44:63 12
7. Arzén 10 3 0 7 21:49 9
8. FC Playboys 10 3 0 7 36:64 9
9. 1.FC Invalid 10 2 1 7 36:67 7
10. Absolut 10 1 0 9 27:101 3

V.B liga (10. kolo)

V skupine B je prekvapením kola výhra Grupákov nad FC WC. Pre Grupákov je to druhé víťazstvo v sezóne a odlepili sa od tabuľkové dna. Favoriti nezaváhali.

Enzo – Viking Stavanger 5:6 (3:2)
Góly: Drahomír Mozola 3, Marián Hudec 1, František Krejčů 1 – Pavel Straka 2, Gustáv Petráš 2, Vlastimil Tkáč 1, Stanislav Krnáč 1

FC WC – Grupáci 3:4 (2:2)
Góly: Michal Lepieš 1, Ľubomír Keleman 1, František Garaj 1 – Ladislav Uhliar 2, Milan Obrončík 1, Marek Mikuláš 1

Vlkanová – Run 9:0 (4:0)
Góly: Tomáš Uháľ 6, Peter Uháľ 1, Matúš Kováč 1

Nemce 2012 – Dream Team 7:0 (4:0)
Góly: Ján Chrastina 3, Tomáš Kostiviar 2, Michal Janovec 1, Lukáš Handlovský 1

1. Nemce 2012 9 8 0 1 52:15 24
2. Vlkanová 9 8 0 1 60:29 24
3. Viking Stavanger 9 6 1 2 43:28 19
4. FC WC 9 3 3 3 33:31 12
5. Enzo 9 3 1 5 48:46 10
6. Dream Team 9 3 0 6 25:45 9
7. FC Juniperus 8 2 2 4 36:50 8
8. Grupáci 9 2 0 7 30:57 6
9. Run 9 1 1 7 23:49 4

V.C liga (10. kolo)

Tabuľkoví favoriti potvrdili svoje postavenie a nenechali sa zaskočiť. V súboji tímov zo spodu tabuľky sa tešila Hrča z druhého víťazstva, opäť proti Kondičákom.

RE/MAX Fair – Márna snaha 2:14 (2:7)
Góly: Ondrej Očenáš 1, Michal Hadraba 1 – Ján Brašeň 7, Ján Abrahám 4, Bohumil Prudič 2, Andrej Formánek 1

CS Orange Aligators – Môlča Team 8:3 (2:1)
Góly: Peter Maček 3, Ján Papay 2, Peter Babothy 2, Róbert Franka 1 – Tomáš Bartošík 2, Matej Pikula 1

Wild Wolves – FC 09 15:3 (9:0)
Góly: Michal Kolář 5, Peter Topercer 3, Matúš Tušim 3, Ľuboš Lalík 2, Michal Ambruš 1, Jaroslav Kolář 1 – Lukáš Spevák 2, Adam Šimiak 1

Kondičáci – Hrča 5:7 (2:5)
Góly: Martin Majer 2, Peter Kováč 1, Ján Bobor 1, Marek Cisár 1 – Miroslav Fartel 4, Martin Fabian 1, Stanislav Selecký 1, Michal Filipi 1

1. Erima ´98 8 6 2 0 57:22 20
2. CS Orange Aligators 9 6 2 1 43:24 20
3. Wild Wolves 9 6 1 2 72:25 19
4. Márna snaha 9 5 1 3 44:39 16
5. Môlča Team 9 3 3 3 60:44 12
6. FC 09 9 3 1 5 45:51 10
7. RE/MAX Fair 9 2 0 7 20:56 6
8. Kondičáci 9 2 0 7 26:65 6
9. Hrča 9 2 0 7 24:65 6

Sumár kola

Spolu gólov: 528
Strelec kola: 9 – Radovan Beňak (Slovenská Ľupča – IV. liga)
Najviac gólov: 20 – Torpédo Stavbár – Trend 12:8 (Extraliga)
Najmenej gólov: 2 – 1. FC Multivitamín – VKK 1:1 (II. liga)
Babrák kola: MIBA Capanegra – Celtic 04 (Extraliga) po polčase 3:2, konečný výsledok 5:6
Adrenalín – Hronsek Star’s (IV. liga) po polčase 3:2, konečný výsledok 3:5
AC Beercelona – FC Salve (IV. liga) po polčase 2:3, konečný výsledok 5:4
Enzo – Viking Stavanger (V.B liga) po polčase 3:2, konečný výsledok 5:6