Aj keď máme leto v plnom prúde, skúste sa na chvíľu v mysli preniesť do chladnejšieho obdobia. Predstavte si ako uzimený večer prídete domov po dlhom dni v práci, vyzlečiete bundu, zakúrite si v krbe, pohodlne sa usadíte a namiesto púšťania televízie, v ktorej aj tak tradične nič hodné pozerania nedávajú, si budete vychutnávať pohľad na romanticky horiace drevo vo vašom krbe.

Ak chcete mať stavbu v súlade s legislatívou, krb nemôže byť jediným zdrojom tepla

Ak ste práve vo fáze plánovania výstavby rodinného domu, určite aspoň zvážte možnosti, ktoré vám ponúkajú teplovzdušné krby. Možno ste nad takýmto riešením už uvažovali, ale odrádza vás to, že podľa platnej legislatívy by krb nemal byť jediným zdrojom tepla.

Záležiac od veľkosti vášho domu je však možné, že aj bez toho, aby ste brali do úvahy legislatívu, by samotné kúrenie krbom v zime nemuselo dostatočne vykúriť všetky miestnosti. A vždy je lepšie použiť krb na efektívne vykúrenie niekoľkých miestností ako nedostatočne zohrievať celý dom.

Nebojte sa teda zvoliť kombináciu krbu a iného vykurovacieho systému. Získate tak výhody viacerých systémov, ktoré naviac navzájom pokryjú svoje nedostatky.

Aj v byte si viete vytvoriť romantickú atmosféru pomocou krbu

Ani obyvatelia bytov však nemusia zúfať. Atmosféru posedenia pri krbe si môžete užiť aj ak patríte medzi nich. Samozrejme, nebudete kúriť drevom a ťahať komín z okna, ale poslúžiť vám môžu elektrické krby, prípadne biokrby.

Každý z týchto typov krbov má svoje výhody aj nevýhody. Elektrické krby môžu byť efektívnejšie a lacnejšie na prevádzku, avšak plamene budú vždy len simulovať pomocou obrazovky. Naopak, s biokrbom získate lepšiu atmosféru v podobe skutočného plameňa, ale náklady na prevádzku budú vyššie a nemusí vám poskytnúť dostatočné teplo. Okrem toho, v závislosti od veľkosti biokrbu môže byť nutné vetranie počas alebo potom ako krb dohorí, čo tak trochu neguje vykurovaciu funkciu krbu.

Každopádne, sú to jednoduché riešenia, ktoré sa dajú použiť prakticky kdekoľvek a vy si tak môžete jednoducho spraviť romantický večer pri krbe. Ak ste naviac pri kúpe sedačky vyberali z kvalitných slovenských sedacích súprav, maximálny komfort máte zaručený.