Záznamom zo Salzburského festivalu bude v utorok 4. marca o 19-tej hodine pokračovať cyklus Artmax Opera v multikine Cinemax Banská Bystrica.

Carovna_flauta_A4Mozartova azda najznámejšia opera Čarovná flauta, vytvorená spoločne s rovnako nadaným libretistom Emanuelom Schikanederom v roku 1971, prichádza v produkcii režiséra Jensa- Daniela Herzoga a architekta Mathisa Neidhardta.

„V Čarovnej flaute na seba narážajú dva svety, ktoré sú na sebe zároveň závislé. Na jednej strane máme svet svetla a racionality, na druhej svet noci, pocitov, imaginácie a snov. Oba stelesňujú princípy konštantného konfliktu tiahnuceho sa počas histórie ľudskej evolúcie, a stále je nejasné, či medzi nimi jedného dňa nastane harmonická rovnováha, alebo či jeden princíp premôže druhý, hoci aj za cenu vlastnej deštrukcie. Toto je boj, o ktorom opera hovorí. Je aj o príbehu dvoch párov, nedobrovoľne zachytených na bojovej čiare týchto princípov, ktoré sa budú musieť osvedčiť a nájsť si vlastnú cestu,“ vysvetľuje režisér.

Lístky sú na pokladniach multikina Cinemax v predpredaji už dnes v cene 9,90 €. V deň konania opery bude lístok stáť 10,90 €. S lístkom z akéhokoľvek predchádzajúceho predstavenia Artmax balet, alebo Artmax opera získate jednorázovú zľavu 0,70 €.