Hudobné átrium Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici pripravilo vo februári pre hudobných nadšencov filmovú prehliadku netradičných hudobných projektov. Vstup na filmovú prehliadku je bezplatný. 

svkBude to výnimočný koncert orchestra Roma Simfonietta a jeho sólistov pod vedením talianskeho skladateľa prevažne filmovej hudby a dirigenta Ennia Morriconeho, ako aj zaujímavé muzikantské spojenie anglického hudobníka Stinga a svetoznámeho bosnianskeho lutnistu Edina Karamazova.

Streda 8. február o 16. hod. Ennio Morricone – Live in Venice (104 min., 2008)

Desiateho septembra 2007 sa v Benátkach uskutočnil jedinečný koncert, na ktorom zaznela filmová hudba presláveného skladateľa Ennia Morriconeho. Koncert sa konal pod šírym nebom v atraktívnom prostredí na Námestí svätého Marca. Ennio Morricone, ktorý koncert osobne dirigoval, zostavil špeciálne pre túto príležitosť päť suít zo známych i menej známych melódií z filmov, ku ktorým skomponoval hudbu. V podaní orchestra Roma Simfonietta, benátskeho speváckeho zboru La Fenice a sopranistky Susanny Rigacci, je to jedinečný hudobný zážitok, ktorému sa nedá nepodľahnúť.

Streda 22. február o 16. hod.  Sting & Edin Karamazov – Songs From The Labyrinth (60 min., 2006)

Koncertný filmový dokument Piesne z Labyrintu sprevádza ôsmy štúdiový album britského hudobníka Stinga, na ktorom spolupracuje so svetoznámym bosnianskym lutnistom, držiteľom množstva prestížnych ocenení Edinom Karamazovom. Spoločne predstavujú hudbu anglického renesančného skladateľa Johna Dowlanda, pričom koncertný filmový dokument zaznamenáva zákulisie príprav, skúšky ako aj živé vystúpenie.