Už v sobotu čaká Banskú Bystricu trináste pokračovanie tunajšieho galavečera thajského boxu. Profiliga  Muay Thai sa radí medzi najprestížnejšie podujatia tohto druhu v celej Európe. V hlavnom zápase večera sa tunajšiemu šampiónovi Vladimírovi Moravčíkovi postaví Holanďan Marco Piqué.

Zápasníci tunajších tímov Eastern Beasts a Fire Gym sa postavia súperom nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Čiech, Francúzska, Ukrajiny či samotného Thajska. Súčasťou večera bude aj turnaj najlepších európskych zápasníkov Youngblood-WMC do 71 kilogramov, ktorí sa pobijú o opasok šampióna tejto kategórie.

Holanďan Marco Piqué bol v Banskej Bystrici aj vlani, keď 3:0 na body zdolal Jána Mazúra. Tentokrát sa mu postaví najúspešnejší a najskúsenšjeí reprezentant Eastern Beasts Vladimír Moravčík. Zápasovou motiváciou bude titul majstra európy WMC. Piqué síce väčšinu svojich profesionálnych zápasov vyhral, ale od vlaňajšej výhry nad Mazúrom, ktorý sa tento rok postaví thajčanovi Nonsaiovi, sa ešte z víťazstva netešil. O to viac však bude motivovaný na Moravčíka, ktorý vlani pred domácim publikom nestačil na legendárneho Yodsanklaia.

Podujatie sa minulý rok zo športovej haly presunulo na zimný štadión, kde sa bavilo a povzbudzovalo takmer 3,5 tisíca divákov. Keďže zimný štadión je už v týchto dňoch nútene bez elektrickej energie, organizátori sa rozhodli zabezpečiť si vlastné technologické zázemie: „Aby sme predišli akýmkoľvek organizačným problémom, rozhodli sme sa pre zapožičanie mobilnej elektrocentrály a príslušného vybavenia. Vďaka tomu technické nedostatky v elektrických rozvodoch štadióna nijako neohrozia konanie nášho podujatia Profiliga Muay Thai 13,“ informovala portál BBonline.sk za organizátorov Beata Beláková.

Hudobným hosťom večera bude Majk Spirit. Lístky na sobotňajšie podujatie (1.6. od 18.00 h) sú ešte stále v predaji v sieti ticketportal.