Rekonštrukcie kúpeľne patria k najnáročnejším rekonštrukciám v nehnuteľnostiach. Najmä v starších bytoch si výmena umakartového jadra a stavba murovaného vyžaduje väčší obnos peňazí.

Keď už si ale kompletne zrekonštruujete priestor, kde vykonávate hygienu, je potrebné myslieť aj na to, že modernému vybaveniu kúpeľne dokážete predĺžiť životnosť len vhodnou starostlivosťou.

Čistenie špár

Práve v špárach sa začína pri nedostatočnom udržiavaní objavovať pleseň. Ak chcete, aby priestor medzi obkladačkami bol čistý, odporúčame vám ho pri sobotnom upratovaní vyčistiť použitou zubnou kefkou. Na čistenie použite prípravok na umývanie vane, sprchového kúta a umývadla, alebo môžete použiť kombináciu octu a sódy bikarbóny. Po dôkladnom vyčistení tento priestor vypláchnite čistou vodou a utrite suchou švédskou utierkou.

Ak ste zainvestovali do kvalitného umývadla od dobrej značky Villeroy Boch, odporúčame vám chrániť si špáry aj nad umývadlom. Stačí nechať mokré špáry pár hodín a vytvoríte tak dokonalé podmienky pre vznik plesní.

Sústreďte sa predovšetkým na tieto miesta – špáry nad umývadlom, špáry v blízkosti vane a sprchového kúta, ale aj špáry za uterákmi na ruky.

Čistenie vaňovej zásteny

Ak máte vaňu a dali ste si namontovať aj vaňovú zástenu, nezabúdajte ani na dôkladné čistenie tejto dôležitej súčasti kúpeľne. Pri nedostatočnom čistení sa v tesneniam vaňovej zásteny začne objavovať pleseň. Utrieť vaňovú zástenu úplne dosucha bude pre vás možno otravné, ale ak chcete predĺžiť jej životnosť a nechcete ju mať doslova obrastenú plesňami, je potrebné okrem pravidelného čistenia aj utierať komplet celú plochu vaňovej zásteny.

Čistenie odtokov

Najväčším problémom upchávania odtokov sú predovšetkým vlasy a špina z prádla, ktoré ste sa rozhodli prať ručne. Odporúčame vám každú sobotu čistiť odtok v umývadle a vo vani. Aj keď máte zápachovú uzávierku od kvalitnej značky Geberit, ktorá predáva to najlepšie kúpeľňové vybavenie, musíte myslieť na to, že hromadením vlasov sa odtok upcháva a dokonca sa vám tam môže tvoriť aj pleseň.

Ak chcete, aby vám nové vybavenie kúpeľne vydržalo, čistite špáry, odtoky, ale aj vaňovú zástenu.