Vo štvrtok 30. mája sa v priestoroch divadla A4 v Bratislave uskutočnilo odovzdávanie cien Rady mládeže Slovenska – MOST 2012 organizáciám, neformálnym skupinám a výnimočným ľuďom, ktorí robia pre mladých viac.

rado_most
TItul mladý líder 2012 patrí Banskobystričanovi Radovi Slobodovi.

Ocenenie MOST, ktoré Rada mládeže Slovenska (RmS) udeľuje už 8. rok, je najmä morálnym ohodnotením a zviditeľnením dobrovoľníckej práce s deťmi a mladými ľuďmi. Cena sa udeľuje spätne za predchádzajúci rok. Na zaujímavé aktivity, neprehliadnuteľných ľudí a inšpiratívne myšlienky za rok 2012 mohol prostredníctvom nominácie upozorniť ktokoľvek. Ocenenie sa udeľuje v kategóriách Mladý/á líder/ka, Dlhodobý prínos, Partnerstvo roka a Najlepší projekt. Zároveň organizátor udeľuje zvláštnu Cenu RmS. Z doručených 115 nominácií, z ktorých bolo 86 platných, vybrala porota v zložení Zora Pauliniová, Andrej Návojský, Marián Kasan, Ľubica Drangová, Lucia Skokanová a Monika Zbínová jednotlivých víťazov.

V kategórii Najlepší projekt bolo vybraných päť finalistov – Hidepark Nitra, IPČKO.sk, Nástupište 1 – 12, Stage a UniValue.sk V spolupráci s portálom sme.sk o konečnom víťazovi tejto kategórie rozhodli svojím hlasom čitatelia a Projektom roka 2012 sa stala internetová poradňa IPČKO.sk.

Titul Mladý líder 2012 si odniesol Rado Sloboda z Banskej Bystrice. Cenu Dlhodobý prínos získali aktivity žilinského združenia Truc sphérique. Napriek niekoľkým chvályhodným nomináciám sa porota rozhodla tento rok neudeliť cenu Partnerstvo roka, keďže nominácie v tejto kategórii nepredstavujú výnimočnú formu partnerstva s detskou alebo mládežníckou organizáciou. Cenu RmS si pri príležitosti svojho 100. výročia odniesol Slovenský skauting.

Rada mládeže Slovenska zastrešuje detské a mládežnícke mimovládne organizácie a podporuje, sieťuje a motivuje mladých ľudí.