Pohotovostná motorizovaná jednotka banskobystrickej polície má za sebou nočný zásah, pri ktorom sa pokúšala zastaviť osobné motorové vozidlo.

Foto: PZSR (ilustračné)

Vodič auta nereagoval na opakované svetelné a zvukové znamenia a vysokou rýchlosťou unikal pred vozidlom polície. Policajti vozidlo prenasledovali, až sa im ho po „naháňačke“ v úzkych uličkách podarilo zastaviť. Pri ďalších úkonoch policajti našli 5 zatavených injekčných striekačiek s bielou kryštalickou látkou a niekoľko kusov ,,skladačiek“ s obsahom zelenej sušiny. Zaistené veci boli zaslané na expertízne skúmanie.

Ako informuje polícia na svojom Facebook profile, už začali trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Lustráciu policajti zistili, že osoba má odobraté vodičské oprávnenie a udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do januára 2023. Za porušenie tohto trestu sa 26-ročný muž z Banskej Bystrice dopustil prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia, z čoho mu už bolo vznesené aj obvinenie.

Obvinený sa v minulosti dopustil už sedmičky dopravných priestupkov a dvakrát bol súdne trestaný za drogovú trestnú činnosť a marenie výkonu úradného rozhodnutia.