Jedinečná fight show v najväčšom slovenskom klube Ministry of Fun pokračuje. Po vypredanom prvom galavečeri, ktorý sa konal v máji tohto roku, prichádza ďalší večer plný napínavých súbojov v ringu, okorenený hudbou, svetelnou šou a skvelou zábavou. 

O pripravovanom galavečere Ministry of Fight 2nd edition, ktorý sa uskutoční v sobotu 30. septembra v Ministry of Fun v Banskej Bystrici, hovoríme s trénerom a promotérom, zakladateľom banskobystrického klubu Firegym Martinom Belákom.

Spojenie výnimočnej fight show a najväčšieho slovenského klubu  ste si prvý raz vyskúšali v máji. Aké boli ohlasy?

Výborné! Zápasy Ministry of Fight priniesli tú správnu dávku vzrušenia, DJ-ky odviedli skvelú robotu, ľudia sa zabavili, a to bol cieľ tejto akcie. A v tomto duchu pokračujeme ďalej.

Ako sa na prvom Ministry of Fight darilo borcom z domáceho Firegymu?

V máji sme z domáceho Firegymu mali v ringu až dvanásť  bojovníkov, väčšina odchádzala domov víťazne. Súperi neboli ľahkí a zápasy mali naozaj šťavu. Na druhé podujatie Ministry of Fight máme v gyme pripravených ešte viac bojovníkov. Štartovku už finalizujeme.

Spomeniete aspoň niektorých bojovníkov, ktorí v poslednú septembrovú sobotuzabojujú v ringu?

Diváci sa určite môžu tešiť na hlavný zápas, v ktorom tentoraz uvidia Michala Tomka, s bojovou prezývkou „Diviak“. Kto ho videl zápasiť, pochopí tú prezývku… Mišo, vďaka svojim výkonom v ringu v posledných zápasoch nielen tu ale aj v zahraničí, poskočil v tabuľkách svetovej federácie IPCC, s ktorou spolupracujeme, a dostal možnosť zápasiť o momentálne voľný opasok európskeho šampióna IPCC do 81 kg v K1 pravidlách. Súperom mu bude taliansky borec Mario „Rebel“ Giardiello. Očakávame aj početný fanklub Jozefa Janotíka,ktorého čaká neľahký súper z Čečenska, v ďalších zápasoch už bystrické stálice v profi ringu – Peter Baran v dlho očakávanom slovenskom dueli, Boris Kušpal proti súperovi z Bulharska a tiež Tomáš Činčík. Priestor dostanú aj mladé talenty Ivo Hatala, Kubo Kadáš a Rebeka Beličková. Uvidíme tiež zápasy v boxe a MMA a predzápasy v MuayThai.

Ako vyzerá príprava vašich bojovníkov na zápasy?

Prípravu, ako vždy, berieme veľmi vážne. Zápasy sú dôležité, keďže spolupracujeme na tomto galavečere s dvomi veľkými organizáciami Kunlun Fight a IPCC, ďalším našim bojovníkom to môže pomôcť otvoriť cestu k významným zápasom v zahraničí. Väčšina prípravy prebieha pod vedením trénerov u nás vo Firegyme, ja som tým, kto robí celú stratégiu prípravy posledných šesť týždňov pred zápasom. Veľkou pomocou je fakt, že v klube máme ďalších výborných trénerov, ktorí chalanov pripravujú so mnou. Teraz sme si však do prípravy pozvali aj jednu veľkú výpomoc. Na trojdňový seminár k nám zavítal thajský tréner Ajarn Gae, ktorý je momentálne jeden z piatich  najlepšie hodnotených trénerov v Thajsku. Jeho skúsenosti a rady dali veľa nielen chalanom zápasníkom, ale aj mne. Verím, že jeho tréningy boli pre našich bojovníkov v príprave tou správnou čerešničkou na torte.

Čo sa bude diať mimo ringu? Iste chystáte opäť aj skvelú zábavu… alebo aj nejaké novinky, prekvapenia?

Formát galavečera bude podobný ako bol v máji, základom sú, samozrejme, zápasy. Hudobne budú celú akciu sprevádzať dvaja DJi, DJ JayJay a Izzy. Máme pripravené aj jedno menšie prekvapenie, trochu netradičný súboj.

Ako ste už spomenuli, aj tentoraz spolupracujete Kunlun Fight.

Áno, čínska organizácia Kunlun Fight je naším stálym partnerom už od ich vzniku v 2013. Momentálne je to bezpochyby najväčšia svetová organizácia bojových športov. Podujatia robia každý týždeň a každé jedno je naozaj svetového formátu. Ja ako promotér som zástupcom Kunlunu pre celý stredoeurópsky región a Balkán a na ich turnaje pravidelne posielame bojovníkov nielen zo Slovenska ale aj okolitých krajín.

SÚŤAŽ O VSTUPENKY

Ministry of Fight 2nd edition v banskobystrickom klube Ministry of Fun v sobotu 30. septembra sa začína o 20. hod. Vstupenky sú v predpredaji v sieti predpredaj.sk, vo Firegyme na Sládkovičovej 15 a vo Fit studio Hit v Banskej Bystrici, ako aj v predajni Agresor vo Zvolene.

Vstupenky však môžete vyhrať aj v našej súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s klubom Firegym. Do súťaže o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do stredy 27. septembra odošlú vyplnený formulár so správnou odpoveďou na otázku: Ktorí bojovníci nastúpia proti sebe v hlavnom zápase galavečera?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal P. Vinger.