Tento víkend ako keby sa s Mikulášmi vrece roztrhlo. Áno, s Mikulášmi. Skutočnosť, že v jeden deň sa Mikuláš objaví na viacerých miestach naraz naznačuje, že nemôže byť sám. Ale to je dobre, čím viac Mikulášov, tým viac detskej radosti.

6_1Mikuláš BBMikuláš na námestí

V piatok 6. decembra sa s Mikulášom môžete stretnúť v banskobystrickom v Materskom centre Hviezdička, v Kultúrnom dome v Hronseku a, samozrejme, už tradične aj na Námestí SNP. Tu sa mikulášsky program začína o 16.30 hod. tancom čertov a anjelskou a čertovskou školou. Mikuláš príde na námestie na koči ťahanom koni, rozsvieti stromček, rozdá darčeky a potom už bude nasledovať zimné tanečné bláznenie. Piatkový mikulášsky večer na námestí bude patriť koncertu známej českej kapely Buty a Itchovi Pčelárovi s Jamestown, ktorí pokrstia svoje debutové CD Divadlo bláznov.

Koncert pre Veroniku

O Koncerte pre Veroniku, ktorý sa uskutoční v piatok od 19. hod. v banskobystrickom Klube 77, sme vás už na našom portáli informovali… Veronika Lačná je najmladšia herečka Divadla z Pasáže. Trpí Downovým syndrómom a v marci tohto roku jej diagnostikovali leukémiu. Výťažok z koncertu bude venovaný na jej liečbu.

Medové hody

Medové hody a Mikuláš… to je nesporne veľmi dobré a chutné spojenie. Ak chcete okoštovať aj vy, navštívte v piatok od 15. do 18. hodiny jedáleň Základnej školy na Moskovskej ulici v Banskej Bystrici. Viac o podujatí čítajte tu…

Vianoce v galérii

Vianoce v Galérii Jozefa Kollára (Námestie Sv. Trojice) v Banskej Štiavnici sa začínajú v piatok o 9. hodine tvorivými dielňami pre deti aj rodičov. Na čo sa môžete tešiť? Vyrobíte si vlastný farebný papierový betlehem, spoznáte tajný recept na Štiavnické medovníky, upečiete a uvaríte vianočné špeciality… Vernisáž výstavy Vianoce v galérii je o 15. hod.

8_RudohorskáMikuláš aj v sobotu a nedeľu

V sobotu sa na Mikuláša môžu tešiť deti v Hronci, Rakytovciach, Kremničke, na Podháji, Pršianskej terase aj v Iliaši. Ale aj v Cinemaxe plnom rozprávok. No a Mikuláš navštívi v sobotu aj „útulkáčov“ vo zvolenskej Karanténnej stanici na Unionke. Mikuláša s parou – mikulášske jazdy s parnou lokomotívou organizuje Čiernohronská železnica.

Mikulášsky karneval bude v nedeľu v banskobystrickom Hoteli Lux. Do Brezna vás možno zláka Mikuláš na ľade s veľmi zaujímavým programom a tiež v nedeľu môžete Mikuláša stretnúť na Rudohorskej a Starohorskej ulici v Banskej Bystrici.

Zimný festival z lásky

Multižánrové podujatie, organizované z lásky k hudbe, literatúre, umeniu a kultúre vôbec, sa uskutoční v sobotu 7. decembra v Klube 77 na Hornej ulici v Banskej Bystrici. Viac tu…

Všetko o tanci

Meet the Dance je názov workshopu, ktorý sa uskutoční v sobotu a nedeľu v Dome Matice Slovenskej na Hornej ulici v Banskej Bystrici. Všetko o tanci a rôznych tanečných štýloch vás naučia Bibi, Čilli, Máka a Káka.

Sisa Sklovska aj Trjof

V Hoteli Kaskády v Sielnici zavládne v sobotu večer už vianočná atmosféra. Postarajú sa o ňu Sisa Sklovska a vokálno-inštrumentálna formácia The Hope Gospel Singers. Vianočný koncert sa začína o 19. hodine.

Rovnako sviatočnú atmosféru sľubuje Vianočný koncert speváckej formácie Trjof, spolu s opernou divou Ľubicou Rybárskou. V sobotu o 18. hodine v Evanjelickom kostole v Banskej Bystrici (Lazovná ul.).

Mikulášsky deň v KC Sásová

V Komunitnom centre v Sásovej (Tatranská 10) otvoria v sobotu dvere dokorán. Mikulášsky deň otvorených dverí sa začne o 10. hodine Blším trhom, diskotékou a premietaním rozprávok pre deti. Popoludní to bude prednáška Etikoterapia v praxi, joga, orientálne tance ale aj country muzika a salsa. A ešte… varenie punču pre deti aj dospelých.

7_Špania DolinaŠpania Dolina

Na Španiu Dolinu prichádzajú Vianoce… alebo tvorivé dielne v sále Baníckej krčmy, kde sa budú piecť vianočné oblátky aj medovníky zdobiť. Tiež sa budú vyrábať vianočné ozdoby a darčeky z tradičných materiálov. No ale ak tam chcete byť, musíte si privstať. Tvorivé dielne sa začínajú už o 9. hodine rannej.

Trh v Záhrade CNK

Na sobotňajšom Trhu šikovných rúk a tvorivej mysle v Záhrade CNK (pasáž Beniczkeho domu) môžete nakúpiť výrobky priamo od ich tvorcov. Tešte sa na skutočne originálne vecičky, domáce výrobky, príjemnú atmosféru a možnosť nakúpiť pekné vianočné darčeky. Trh začína o 10. a končí o 20. hodine a jeho súčasťou sú aj kreatívne dielničky.

Listovanie históriu

Listovať históriou s Permonom v Matejovom dome v Banskej Bystrici môžete v nedeľu o 15. hodine. Dozviete sa napríklad aj to, že hrable neslúžia len na hrabanie sena. Čo sa označovalo slovom hrable v minulosti? O tomto zaniknutom technickom diele porozpráva Július Burkovský.