Hokejisti Banskej Bystrice prehrali svoje druhé finále za posledné dve sezóny. Pri obidvoch porážkach bol aj Michal Handzuš, ktorý aj tentokrát patril k lídrom mužstva. Po zápase sme sa s ním porozprávali o pocitoch, efektivite v samostatných nájazdoch a o jeho ďalšej budúcnosti.

Hokej - Tipsport liga finale - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Nitra - 17.04.2016 - Banska Bystrica
Michal Handzuš prehral aj svoje tretie finále v slovenskej lige.

Ako hodnotíte šiesty finálový duel?

Bol to podobný zápas ako s Košicami, kde sme mali veľa šancí v predĺžení a nakoniec sme prehrali po nájazdoch. Na samostatné nájazdy sa ale nemôžeme vyhovárať. Mali sme dať gól v predĺžení. Bacashihua nás v nájazdoch držal, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo.

Stretnutie dospelo až do samostatných nájazdov. Tie vám v play off nevychádzali, aj tentokrát ste premenili iba jeden z desiatich pokusov.

Ja som tam mal dať minimálne o jeden gól viac a boli by sme v siedmom zápase. Beriem túto prehru na seba. Je mi ľúto, že sme sklamali fanúšikov.

V lotérii samostatných nájazdov ste si verili, až štyrikrát ste sa postavili proti Lakosilovi, no skórovali ste iba raz.

Prvý nájazd, kde išlo o všetko som premenil a preto som si veril aj v tých ďalších. Minimálne jeden z tých ďalších nájazdov som však mal tiež premeniť. Bude ma to dlho mrzieť.

Bolí prehra po nájazdoch dvojnásobne?

Je úplne jedno, či sme prehrali v predĺžení alebo po nájazdoch, mrzí nás to rovnako.

BBonline.sk - hokej - Tipsport liga finale - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs.HK Nitra - 23.04.2016 - Banska Bystrica
„Zeus“ dal v šiestom zápase gól a skóroval aj v nájazdoch. Žiaľ, na výhru to nestačilo.

Ako hráč ste na Slovensku nastúpili na svoje tretie finále (raz ako hráč Zvolena, dvakrát ako hráč B. Bystrice – pozn.), no ani raz ste nevyhrali titul.

Je to smutné a je jedno, či je to prvý, druhý alebo tretíkrát. Tie pocity sú vždy rovnaké.

Budete obliekať dres s baranom na hrudi aj v ďalšej sezóne?

To sa uvidí. Zbilancujem si sezónu a zhodnotím svoje telo. V tomto veku to už nie je ľahké. Uvidím, ako na tom budem v lete. Pod emóciami však nebudem robiť žiadne vyhlásenia.