Banskobystrický hokejista Michal Handzuš, ktorý uspel so svojim tímom vo finále Stanley Cup-u, pricestoval vo štvrtok v poobedných hodinách do rodného mesta.

SAMSUNGHokejistu čakali fanúšikovia a novinári na Huštáku už o 12:00, postupne sa však termín príchodu presúval. Michal prišiel až o tretej poobede, na prvý pohľad unavený z cesty a možno aj z uplynulej sezóny. Aj preto na bujaré oslavy momentálne nemyslí. „Skôr budem oddychovať a dávať sa dokopy,“ povedal držiteľ prestížnej trofeje.

Vo finále kanadsko-americkej NHL nastupoval za Chicago Blackhawks napriek zraneniam. Hneď po skončení sezóny sa podrobil dvom operáciám naraz. „Kebyže človek prehrá vo finále a potom je takto rozbitý, tak to za veľa nestálo. Ale o tom je play-off, že keď sa už človek dostane tak ďaleko, všetci sa cez zranenia prehryznú a chcú pomôcť mužstvu,“ povedal Handzuš po príchode do Banskej Bystrice.

Na svoj úspech sa banskobystrický odchovanec pozerá triezvo. „Určite si užijem leto, je krásne keď sa vyhrá. Ale treba myslieť na to, že bude nová sezóna a treba potvrdzovať svoje kvality ďalej,“ načrtol držiteľ Stanley Cupu svoje plány. Hokejistu čaká rehabilitácia po operáciách. Tá zaberie pravdepodobne celé leto, popritom bude nutné sa udržať v kondícii.

Novinári Michala podpichli, že či mu vo výkonoch pomohol jesenný rozbeh v drese HC’05. „Jasné, Oros ma dobre natrénoval a potom to už išlo ľahko,“ zakontroval Michal Handzuš.

Čo sa týka príchodu Stanley Cup do Banskej Bystrice, presný termín ešte nie je známy, bude to však jeden z augustových týždňov.