Thaiboxer Michal „Diviak“ Tomko si na druhom Ministry of Fight, ktoré sa konalo koncom septembra v Banskej Bystrici, vybojoval opasok Európskeho šampióna IPCC v K1 pravidlách do 81 kilogramov.

Víťazstvo bystrického bojovníka sledovali diváci v naplnenom klube Ministry of Fun. „Z Michalovho víťazstva mám ako tréner veľkú radosť. Získať tento konkrétny opasok nie je jednoduché, nestačí si ho len „zaplatiť“ a dohodnúť súpera, ako je tomu u mnohých iných federácií. Federácia IPCC je spoluorganizátorom zápasov Kunlun Fight a zápasy o opasky organizuje na základe určitého ratingu. Pred pár mesiacmi nás oslovili, že je voľný titul v K1 pravidlách do 81 kilogramov a Michal je jedným z borcov, ktorí sa na základe svojich výsledkov kvalifikovali zabojovať oň,“ okomentoval výsledok svojho borca tréner Firegymu Martin Belák.

Súperom Michala Tomka bol taliansky fighter Mario Giardiello s prezývkou „Rebel“. Zápas sa odboxoval na dohodnuté tri kolá a skončil rozhodnutím rozhodcov jednohlasným víťazstvom na body pre domáceho bojovníka.

Okrem „Diviaka“ sa na podujatí Ministry of Fight 2 do ringu postavilo ďalších jedenásť bojovníkov z Banskej Bystrice. Do domáceho červeného rohu smerovalo sedem výhier, štyri prehry a jedna remíza.

„Naši bojovníci ukázali srdce a bojovnosť,  a to ma veľmi teší. Je to náročný šport, každý zápas je iný a je to aj trochu o šťastí, pretože o výsledku môže rozhodnúť jediný úder alebo kop. Našim borcom sme priniesli dosť ťažkých súperov, je to však preto, aby výkonnostne rástli. Keď sa potom postavia do ringu v zahraničí, nie sú zaskočení úrovňou súperov,“ dodal Martin Belák.

Do konca roka čakajú fighterov z Firegymu ešte zápasy v Čechách, Poľsku, na Slovensku, na Sardínii a ku koncu roka tiež v Hong Kongu. Na záver roka, 27. decembra, sa znovu stretneme v Ministry na treťom pokračovaní Ministry of Fight.