Akordeónový virtuóz Michal Červienka opäť zahrá pre choré deti. Tento rok to bude už jeho desiaty benefičný koncert. A na pódium pozval aj významných hudobných umelcov.

Michal Červienka je umelec s veľkým srdcom a konať dobro, pomáhať iným, je pre neho nielen samozrejmosťou ale aj cťou. Benefičných koncertov sa ako hosť často zúčastňoval ešte ako študent.

Ako hovorí, už od prvého koncertu sa mu zapáčila myšlienka darovať ľuďom svoju hudbu a zároveň pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Pomyslel si, že by mohol mať Banskej Bystrici svoj benefičný koncert. A tak to začalo.

„Ten prvý koncert bol veľmi skromný, prišlo mi tam pár priateľov. Hneď na druhý deň som bežal na detskú onkológiu, kde som odovzdal niečo cez sedem tisíc, vtedy ešte korún. Mal som z toho krásny pocit a rozhodol som sa, že tento koncert budem robiť každý rok,“ spomína  Michal Červienka.

Časom si Michal uvedomil, že by bolo skvelé pozývať na koncert významných umelcov a ponúknuť tak kvalitný umelecký zážitok všetkým ľuďom, ktorí sa prídu na koncert pozrieť a podporiť myšlienku dobročinnosti.

„Tento rok, keďže je to jubilejný ročník, bude koncert postavený na mojom akordeóne. Sprevádzať ma budú významní umelci, klavirista Klaudius Kováč, kontrabasista Robert Ragan a na bicích Peter Solárik, ale tiež orchester a miešaný zbor Konzervatória Jána Levoslava Bellu.“

Benefičného koncertu sa Michal Červienka zúčastnil aj minulý týždeň v Brezne. So Simou Martausovou a ďalšími účinkujúcimi vystúpili v tamojšom Mestskom dome kultúry, ktorý bol vypredaný do posledného miestečka.

„Bol to nezabudnuteľný zážitok! Sima je skvelá profesionálka ma nádherné texty a hudbu. Hrať s ňom bolo pre mňa niečo úžasné,“ hovorí Michal a dodáva, že výťažok z tohto koncertu putoval chorým deťom v breznianskej nemocnici.

Desiaty Benefičný koncert Michala Červienku a jeho hostí sa uskutoční v stredu 21. novembra v Robotníckom dome, začína sa o 18.30 h.

Michal Červienka, Klaudius Kováč, Robert Ragan, Peter Solárik a  orchester a miešaný zbor Konzervatória Jána Levoslava Bellu budú hrať pre Základnú školu pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, v ktorej sa choré deti nielen učia, ale aj hrajú, tvoria krásne veci, tešia sa a smejú. Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť v banskobystrickom Informačnom centre (prízemie Radnice).

„Myslím si, že v dnešnej dobe je veľmi potrebné pomáhať ľuďom, konať dobro a šíriť pozitívne myšlienky. Je to neopísateľný pocit, vedieť, že ste pomohli niekomu, kto to potrebuje. Ďakujem všetkým, ktorí sa prídu v stredu pozrieť na môj koncert. Urobíme spoločne všetko preto, aby to bol pre hostí a divákov nezabudnuteľný zážitok.“