MIBA Banská Bystrica cestovala na posledný zápas v tomto roku do Nového Mesta nad Váhom, kde svoje domáce zápasy hráva FK Dragons Podolie. V zápase sa malo rozhodnúť, kto uzavrie rok na čele tabuľky.

FK Dragons Podolie – MIBA Banská Bystrica 8:3 (2:0)

Góly: J. Prekop 2, M. Směřička 2, M. Madro 2, R. Bobocký, J. Halás – M. Konder, P. Zehnal, P. Prikryl. ŽK: M. Směřička – R. Greško, R. Kútik, L. Riša, M. Čief, M. Giertl. ČK: po 2 ŽK M. Čief (Banská Bystrica). Zápas v Novom Meste nad Váhom sledovalo 200 divákov.

Zostava MIBA: J. Polóny (P. Butáš) – P. Prikryl „K“, Ľ. Willwéber, P. Zehnal, M. Konder, R. Greško, R. Kútik, P. Výlupok, P. Ondrejka, P. Vajda, L. Riša, M. Čief, M. Giertl

Podolie _ MIBAÚvod zápasu patril domácim, ktorí začali aktívne. Ich vysoké napádanie robilo hosťom veľké problémy a nútilo ich k chybám. Vďaka tejto aktivite sa Podolie ujalo vedenia už v druhej minúte zásluhou Prekopa. Inkasovaný gól hostí neprebudil. Pokračujúcemu tlaku domácich sa im darilo odolávať zásluhou brankára Polónyho, ktorý zlikvidoval viacero čistých šancí súpera. V druhej polovici prvého polčasu sa MIBA Banská Bystrica dostala k dlhšiemu držaniu lopty a dokázala aj ohroziť domáceho brankára, no po chybe inkasovala druhý gól, ktorého autorom bol Prekop.

Do druhého polčasu vstúpili úspešnejšie opäť domáci, keď v 23. minúte zvyšoval na 3:0 Směřička a v 25. minúte na 4:0 Bobocký. Banskobystričania sa snažili nepriaznivý stav zvrátiť. Vytvorili sa aj nádejné príležitosti na skórovanie, ale zlyhávali v koncovke. Útočné úsilie hostí však ponúkalo domácim mnohé možnosti na prečíslenie, čo napokon využili aj zvýšenie svojho vedenia. Postupne sa presadili Směřička, Madro a Halás pričom posledný menovaný zvyšoval už na 7:0. Útočné trápenie banskobystrických futsalistov napokon pretrhol Konder korigujúci na 7:1. MIBA sa tri minúty pred koncom zápasu odhodlala k odvolaniu brankára. Z nasledujúcej powerplay znížila po presnom zakončení Zehnala, no vzápätí inkasovala ôsmy gól zásluhou Madra. Ako posledný sa do streleckej listiny zapísal Prikryl, ktorý premenil desaťmetrový kop.

Patrik Prikryl (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Zápas s Podolím bol z hľadiska tabuľkového postavenia lákadlom kola, no na palubovke to tak nevyzeralo. Domáci hráči boli lepší na každom jednom poste. My sme naopak boli veľmi nepresní a nervózni. Súper hral agresívny pressing, čo nám robili veľké problémy. V prvom polčase sme si vypracovali len minimum šancí, ktoré bohužiaľ stroskotali na brankárovi. Druhý polčas bol v réžií domáceho mužstva, ktoré poľahky premieňalo svoje šance. Nám sa podarilo streliť aspoň čestné góly a tak sme odvrátili ešte väčší debakel. Domáce mužstvo vyhralo zaslúžene.“

MIBA Banská Bystrica v Novom Meste nad Váhom stratila prvú priečku v tabuľke a pripísala si na konto premiérovú prehru v prebiehajúcom ročníku Openligy ako aj prvú prehru s Podolím po siedmych zápasoch. Po trojtýždňovej prestávke sa MIBA predstaví na palubovke ŽFA Žirafa Žilina.

Najlbližšie sa MIBA prestaví na 15. ročníku Štefanského turnaja pod názvom MIBA Štefan CUP.