Veľmi dôležitý súboj o play-off čakal na MIBU v rámci 10. kola na palubovke Nových Zámkov. V priamom súboji o siedmu priečku boli hostia blízko k trom bodom.

Výborný štart do stretnutia mali domáci futsalisti, ktorí sa po góle Dudáša z 1. minúty dostali do vedenia. Následne sa do hry začali dostávať aj Banskobystričania, no stroskotávali na domácom brankárovi Gašparovičovi. Postupne v koncovke zlyhali Vajda, Greško a Čief. Prišla však 14. minúta a kapitán Konder našiel recept na Gašparoviča a vyrovnal. Do šatní ale odchádzali šťastnejšie Nové Zámky, pretože v predposlednej minúte si nešťastný vlastný gól strelil Rafanides.

Podobne ako v prvom polčase, aj začiatok toho druhého vyšiel Novozámčanom na výbornú. V 21. minúte po zakončení Bombicza viedli už 3:1. MIBA ale nezložila zbrane a postupom času si dokázala vypracovať veľké šance, ktoré aj premenila. Po výbornej prihrávke Rafanidesa v 27. minúte znižoval Čief a o necelú minúty po góle Tužinského bolo vyrovnané. Remízový stav vydržal do 35. minúty. Nováčik v drese Banskej Bystrice Saša Savić zo štandardky nabil Konderovi a ten svojím druhým gólom v zápase otočil stav na 3:4. Už sa zdalo, že si hostia pripíšu všetky body, no dve sekundy pred koncom dokázal vyrovnať Bombicz a rozhodol o tom, že body sa budú deliť.

1.Slovenská liga vo futsale – 10. kolo – Nové Zámky

MFK Ivekol Nové Zámky vs. MIBA Banská Bystrica 4:4 (2:1)

Góly: 1. Dudáš, 19. Rafanides (vsl.), 21. Bombicz, 40. Bombicz – 14. Konder, 27. Čief, 28. Tužinský, 35. Konder. ŽK: Bombicz, Dudáš, Oršolík, Gelle – Krejčí, Greško. ČK: Greško (MIBA). Zápas sledovalo 100 divákov.

Zostava MFK Ivekol Nové Zámky: Sládeček, Gašparovič – Bombicz, Dudáš, Letko, Máté, Oršolík, Piskla, Švajda, Gelle

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mráz, Krejčí – Konder, Prokaj, Rafanides, Tužinský, Konder, Greško, Dobrota, Čief, Ríša, Vajda, Telúch, Savić

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na zápas do Nových Zámkov sme cestovali prakticky v najsilnejšom zložení s cieľom vyhrať. Bohužiaľ, celozápasový dobrý výkon sme si pokazili slabšou koncentráciou v úvodoch a záveroch polčasov, keď sme všetky štyri góly inkasovali v prvých a posledných minútach. Zvlášť vyrovnávajúci gól dve sekundy pred koncom po spornom rozohratí outu súperom nás nesmierne mrzí, ale pozitívom je, že chalani opäť ukázali chuť bojovať a pomaly sa dostávame znovu k hernej kvalite z úvodu sezóny.“

Kalendárny rok 2017 ukončia futsalisti MIBY v piatok 22. decembra o 20.00 hod, keď na domácej palubovke privítajú ŠK Makroteam Žilina.