Na posledný zápas základnej časti cestovali futsalisti Banskej Bystrice do Nových Zámkov v roli favorita. V prvom meraní síl vyhrali na domácej palubovke vysoko 8:2.

V poslednom ligovom vystúpení v základnej časti VARTA futsal ligy futsalisti MIBY splnili papierové predpoklady a poradili si s Novými Zámkami o päť gólov. Už tri minúty po úvodnom hvizde sa Banskobystričania ujali vedenia, keď po krásnej kombinácii cez pivota asistoval Vajda Mikulišinovi. O stodvadsať sekúnd na to  sa hostia radovali po druhýkrát po presnom zásahu Kondera. V ôsmej minúte domáci využili skrumáž pred brankárom Kollárom a po zakončení z voleja skorigovali. V závere polčasu sa po peknej prihrávke od brankára Kollára dokázal skvelo zorientovať Rafanides, ktorý po jasličkách korunoval svoje sólo gólom.

V druhom polčase sa prebudil z gólového spánku Kyjovský, ktorý strelou ľavou nohou nedal brankárovi šancu a dostal svoje mužstvo do trojgólového vedenia. O päť minút nastala Kofčákova minútka, keď za krátky čas rozvlnil sieť dvakrát. Novozámčania hrali v závere powerplay, v ktorej ich hostia nepustili do žiadnych vyložených šancí a zvyšok pochytal výborne chytajúci brankár Kollár. Touto výhrou ukončili Banskobystričania základnú časť na tretej priečke.

Varta futsal liga – 12. kolo – Nové Zámky

MŠK MAYERSON Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica 1:6 (1:3)

Góly: Molda – Kofčák 2,  Mikulišin, Konder, Rafanides, Kyjovský. ŽK: Varga – Konder. Zápas sledovalo 185.

Zostava Banská Bystrica: Kollár (Kušnír) – Konder, Péchy, Vajda, Bačo, Dobrota, Kofčák, Kyjovský, Kuruc, Telúch, Mikulišin, Rafanides “K”, Tužinský

Hlasy po zápase:

Richard Bačo (tréner MIBA Banská Bystrica): “Posledný zápas v tomto roku a zároveň posledný v základnej časti sme zvládli a tým si upevnili tretiu priečku v tabuľke. V bráne sme dali priestor mladému Kollárovi a ten sa odvďačil sústredeným a bezpečným výkonom. Mužstvo zvládlo celý zápas, domácich veľmi nepušťala do streleckých možností. Zvládli sme aj hru bez brankára domácich. Som rád, že si mohli všetci zahrať a tak domov si nesieme víťazstvo.  Skončili sme po základnej časti na tretej priečke. Súťaž sa teraz rozdelí a my budeme mať možnosť sa pobiť o čo najlepšiu pozíciu pred play-off.”

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): “Na posledný zápas základnej časti sme cestovali s cieľom vyhrať a zobrať si čo najviac bodov z tretieho miesta do nadstavby. Hneď od úvodu stretnutia sme boli lepším tímom a hoci nám miestami robil problémy povrch v športovej hale, dokázali sme sa v prvom polčase presadiť trikrát, kým domáci len raz. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, s pribúdajúcimi vstrelenými gólmi sme zapojili do hry všetkých hráčov. Potešujúce je, že všetci chalani podali kvalitný výkon a navyše aj dlhšia hra súpera bez brankára nám žiadne problémy nenarobila.”

Najbližšie sa MIBA predstaví začiatkom roka v nadstavbovej časti, o programe zápasov vás budeme informovať.

Tabuľka Varta futsal ligy 2019/20 po neúplnom 12. kole

1. Mimel Lučenec 12 12 0 0 111:31 36
2. MŠK Žilina FUTSAL 11 8 1 2 79:32 25
3. MIBA Banská Bystrica 12 7 1 4 58:43 22
4. ŠK Makroteam Žilina 12 6 0 6 72:63 18
5. Futsal Team Levice 11 4 0 7 45:58 12
6. MŠK MAYERSON Nové Zámky 11 1 0 10 29:93 3
7. TNF Prievidza 11 1 0 10 45:119 3
8. Pinerola Futsal 1994(odstúpené) 0 0 0 0 0:0 0