Domáci nastupovali do stretnutia s ambíciou neprehrať, čím by si upevnili druhé miesto po základnej časti Openligy. Hostia pricestovali do Badína s jediným cieľom –  vyhrať. Jedine víťazstvo by im zaručilo druhé miesto po základnej časti.

MIBA Banská Bystrica – ŽFA Žirafa Žilina 1:1 (0:1)

Góly: Willwéber, Polák (vlastný), ŽK: M. Kotuláč (Žilina), pred 100 divákmi rozhodovali T. Nagy a M. Remeň.

Zostava domácich:
D.Škubák (R.Filadelfi) – R. Kollár „C“, D. Andraščík, L. Berec, V. Giertl, P. Zehnal, M. Čief, , Ľ. Willwéber, P. Polák
Nehrali pre zranenia: A. Výboch a M. Giertl

Zostava hostí:
M.Kotuláč – L.Ďuratný „C“, E.Valášek, T.Grznár, M.Belaník, P.Kubovich, A.Pagáč, M.Ondrúšek st.

Domáci začali stretnutie tradične s defenzívnou taktikou a následnými protiútokmi, ale už po niekoľkých minútach si strelili vlastný gól a tak boli nútení začať hrať odvážnejšie v ofenzíve. Zápas pokračoval s príležitosťami na oboch stranách. Hostia boli blízko k streleniu druhého gólu, no domáci hráč  Polák vykopol loptu z bránkovej čiary. MIBA mohla vyrovnať po peknej akcii na jeden dotyk, ale Čief trafil len tyčku do odkrytej brány hostí.  Po prvom polčase domáci odchádzali do kabín s jednogólovým mankom.

V druhej polovici zápasu ostal priebeh hry nezmenený. Domáci sa snažili o vyrovnanie, čo sa im napokon podarilo, keď po štandardke z polovice ihriska Willweber prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. O pár minút neskôr domáci zahodili vyloženú šancu, keď V. Giertl netrafil odkrytú bránu. Hostia potrebovali získať tri body a tak pár minút pred koncom hrali powerplay, v nej si vypracovali dve gólové šance, po jednej z nich trafili konštrukciu bránky a druhú zlikvidoval výborne chytajúci domáci brankár Škubák.  MIBA sa po nie najlepšom výkone napokon dočkala vytúženého bodu a po základnej časti skončila druhá, Žilinčania klesli na štvrté miesto.

Vyjadrenia po zápase:
Ondrej Výboh (vedúci MIBA BB):
“Odohrali sme veľmi dôležitý zápas so Žilinou, kde sme potrebovali získať aspoň bod. Zápas sa začal vyvíjať v náš neprospech. Hneď v úvode sme prehrávali 0:1 po vlastnom góle. Tento nešťastný gól poznačil priebeh prvého polčasu. Hrali sme nervózne a nevýrazne. Napriek tomu sme si vyprodukovali šance, ktoré sme trestuhodne zahodili. Sľubné príležitosti si vypracovali aj hráči súpera, ale tie našťastie zmaril výborne chytajúci D. Škubák.
V druhom polčase sme chceli zvrátiť výsledok v náš prospech. Hneď prvá akcia naznačila naše odhodlanie. Po trestnom kope, ktorý zahral Willweber sme sa dočkali vyrovnania. Následne sme si vypracovali viacero čistých šancí, ale opäť sme ich nedokázali premeniť. Na efektivite sme trpeli celý zápas. Postupom času bolo súperove mužstvo nútené odvolať brankára, keďže remíza pre nich nič neriešila. Hostia počas hry powerplay viackrát pohrozili, dokonca trafili aj žrď. Stav však ostal nezmenený a mužstvá si body rozdelili.“

Dušan Štaffen (tréner ŽFA Žirafa Žilina): „Po zápase som bol na chalanov veľmi nahnevaný! Toto už ani nie je možné, ako mi strácame body, kde sa len dá. V tomto zápase sme mali jednoznačne na to, aby sme získali 3 body  a získali tak super pozíciu pred play-off. Nevyužili sme našu prevahu v poli. Ešte aj náš gól musel za nás streliť súper. Ten jeden, ktorý sme strelili nám rozhodca pre údajný faul neuznal. Na druhej strane priam nemožné zahodili aj domáci, ktorí si nevypracovali veľa šancí, skôr sa dostávali k odrazeným loptám a nedokázali asi dva krát zasunúť do opustenej bránky. Máme nejaké divné obdobie. Neustále som nútený meniť našu zostavu, tratíme body tam, kde ich môžeme získať a veľmi ma hnevá aj zahodená šanca na finále pohára Stredoregiónu. Chalani sa ale tešia na DOXX oni na rozdiel odo mňa vidia situáciu pozitívne, tak sa nemám čoho obávať.“

Ostatné výsledky:

BENFICA Gemm Čadca – FK DRAGONS Podolie 7:5 (5:3)

FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom – KSF Doxx Žilina 7:4 (4:1)

Tabuľka:

1.    BENFIKA GEMM Čadca                             10    7    2    1    66 : 37    23 b.
2.    MIBA Banská Bystrica                                10    6    2    2    31 : 25    20 b.
3.    FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom     10    6    0    4    55 : 46    18 b.
4.    ŽFA Žirafa Žilina                                         10    5    2    3    60 : 50    17 b.
5.    KSF DOXX Žilina                                        10    2    0    8    36 : 55    6 b.
6.    FK DRAGONS Podolie                               10    1    0    9    45 : 80    3 b.

MIBA Banská Bystrica si druhým miestom po základnej časti vybojovala miestenku v semifinále, v ktorom sa stretne s jedným z dvojice FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom alebo FK Dragons Podolie. Play-off sa hrá systémom vzájomnými zápasmi doma/vonku.