Na stretnutie 12. kola Varta futsal ligy cestovali banskobystrickí futsalisti do Žiliny, kde ich čakal súper MŠK Žilina futsal. V prvom meraní síl na palubovke športovej haly Dukla zvíťazili hráči Lioncar MIBA Banská Bystrica 8:3.

Varta futsal liga – 12. kolo – Žilina

MŠK Žilina futsal vs. Lioncar MIBA Banská Bystrica 6:6 (2:2)

Góly: Koleno 3, Ostrák, Moravec, Belaník – Evandro Oliveira, Čief, Rafanides, Tužinský, Vajda. ŽK: Ševčík, Bealník – Telúch, Konder

Zostava: Krejčí – Konder „K“, Vajda, Dobrota, Lemes, Čief, Oliveira, Tužinský, Telúch, Rafanides, Savić

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner Lioncar MIBA Banská Bystrica): „Vedeli sme, že zápas v Žiline bude veľmi ťažký. Súper doma totiž uhral tri remízy proti prvým štyrom tímom súťaže. Začiatok zápasu nám však vyšiel výborne a išli sme rýchlo do vedenia, no od kontaktného gólu domácich sme druhú polovicu prvého polčasu boli veľmi pasívni a naopak Žilinčania mali viac z hry a dokázali vyrovnať.

Druhý polčas sa opäť začal vyvíjať podľa našich predstáv a tromi gólmi sme si vytvorili sľubný náskok. Potom však prišla powerplay domácich a naše katastrofálne bránenie. Za pár minút sme z jasného zápasu urobili strach aspoň o bod, ktorý sme uhrali vyrovnaním z desiatky a naopak súper túto výhodu nevyužil. Zápas, ktorý sa vyznačoval skôr bojovnosťou ako futsalovou krásou, sa tak skončil remízou, ktorá pre nás veľa nerieši a tak musíme v najbližšom predvianočnom zápase doma proti zlepšujúcej sa Trnave bodovať naplno.“

Ostatné výsledky 12. kola:

Futsal Team Levice – ŠK Makroteam Žilina 4:4 (4:3)
Pinerola Futsal 1994 – RehabKlinikBaraberi 6:0 (3:0)
FC Bíli Andeli futsal – MIMEL Lučenec 4:6 (2:3)

Najbližšie sa futsalisti Banskej Bystrice predstavia na v piatok 21. decembra o 20.00 hod domácej palubovke, kde privítajú Bílych Andelov z Trnavy. V prvom vzájomnom zápase zvíťazili Banskobystričania 6:3.