V piatok MIBA hostila v športovej hale v Badíne svojho tabuľkového suseda z Nového Mesta nad Váhom. V prvom zápase v Novom Meste sa zrodila remíza 7:7. Bystrickí futsalisti sa výhrou mohli v priebežnej tabuľke posunúť na 4. miesto.

MIBA Banská Bystrica – Futbalshop Nové Mesto nad Váhom 8:4 (2:1)

Góly: Kohút 2, Zehnal 2, Willwéber 2, Greško, Polák – Doboš 2, Jurčo, Kubíček, ŽK: Kohút – Kubíček, Doboš, ČK: Doboš (Nové Mesto)

Rozhodovali: P. Budáč st., S. Polomský (obidvaja Lučenec)

Zostava MIBA: Filadelfi – Kohút, Majling „K“, Kollár, Polák, Zehnal, Willwéber, Greško, Giertl V.

V štrnástom kole openligy pricestovalo do Banskej Bystrice mužstvo z Nového Mesta nad Váhom. Od úvodného hvizdu boli diváci svedkami svižného futsalu. Domácim sa podarilo vstúpiť do zápasu priam ideálne. Už v druhej minúte sa mohli tešiť z úvodného gólu po exportnej strele Willwébera. Tento hráč bol zainteresovaný aj v druhom góle domácich, keď po jeho vyhratom hlavičkovom súboji stála pred Zehnalom iba prázdna brána. Hostia sa neustále snažili útočnou hrou o strelenie gólu. Dokázali si vypracovať niekoľko sľubných šancí, avšak buď domácich podržal výbornými zákrokmi Filadelfi, alebo trpeli na nepresnosť v koncovke. Domáci využívali naskytnuté príležitosti na protiútoky a nenechávali ani hosťujúceho brankára vychladnúť. Do konca prvého polčasu sa domácim predsa podarilo po zaváhaní domácich znížiť.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, ale vypracované šance nedokázali premeniť. Na druhej strane, hráči v Nového Mesta nad Váhom dokázali po chybe domácich vyrovnať na 2:2. Onedlho na to mohli hostia strhnúť vedenie na svoju stranu, no Filadelfi bol proti. Banskobystričania v snahe opäť získať vedenie začali držať častejšie loptu vo svojej moci a kombinačnou hrou sa snažili využiť medzery v obrane hosti. Z mierneho tlaku napokon vyťažili aj gól, keď Willwéber strieľanou prihrávkou našiel Kohútá, ktorý doklepol loptu za bránkovú čiaru. Následne si hráči MIBY vypracovali viacero možností na skórovanie, z ktorých dve aj premenili. Gól na 4:2 zaznamenal po individuálnom úniku Zehnal a na 5:2 zvyšoval z priameho kopu Kohút. Na nepriaznivý vývoj hostia reagovali odvolaním brankára. Číselnú prevahu dokázali využiť a dvomi gólmi znížiť na 5:4. Avšak v nasledujúcom priebehu zápasu sa do listiny strelcov zapísali už len domáci. Strelami do opustenej brány sa postupne zaskveli Greško, Willwéber a Polák, ktorý uzavrel výsledok na konečných 8:4. Po atraktívnom a pre diváka zaujímavom zápase sa z troch bodov tešili Banskobystričania.