Banskobystrickí futsalisti odohrali 2. kolo Openligy v Púchove, ktorý minulý ročník skončil na druhom mieste. MIBA ešte na palubovke Púchovčanov nezvíťazila a preto na stretnutie cestovali s cieľom zvíťaziť.

Forever Mesto Púchov – MIBA Banská Bystrica 5:7 (2:6)

Góly:  Andrej Pagáč 3, Roman Baláž 2 – Ľubomír Willwéber 2, Peter Zehnal 2, Patrik Prikryl 2, Michal Konder
ŽK: Peter Masaryk – Ľubomír Willwéber, Peter Ondrejka
Návšteva: 60 divákov
Rozhodovali: Michal Botka, Milan Zacher
Zostava MIBA: Roman Filadelfi – Patrik Prikryl „K“, Ľubomír Willwéber, Martin Giertl, Michal Čief, Peter Zehnal, Michal Konder, Lukáš Riša, Peter Ondrejka

Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí otvorili skóre v 3. minúte gólom Pagáča. O štyri minúty neskôr Willwéber vyrovnal. V rozpätí šiestich minút hráči MIBY štyrmi gólmi (Zehnal 2x, Konder a Prikryl) dokonale otočili priebeh stretnutia. Domáci hráč Baláž znížil na 2:5 a v zapätí Willwéber svojim druhým gólom spečatil polčasový stav na 2:6.

V druhom polčase sa do 28. minúty skóre nemenilo, domáci Baláž a neskôr Pagáč znížili stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov. Kapitán hostí Prikryl poistil víťazstvo siedmym gólom z desaťmetrového kopu a Púchovčania už len v závere znížili na konečných 5:7.

Patrik Prikryl (kapitán MIBA Banská Bystrica):Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, čo sa aj na palubovke potvrdilo. Zamerali sme sa hlavne na organizovanú obranu a čakali sme na protiútoky, ktoré nám vychádzali a po pekných akciách sme strieľali góly. Niekoľkými dobrými zákrokmi nás podržal brankár Filadelfi.“

MIBA

Ostatné výsledky:

ŽFA Žirafa Žilina – FC Bulls Trnava 15:5 (4:5)

1.SFC Canaria Team Malacky – FSC Prievidza 9:3 (2:0)

KSF DOXX Žilina – FK K_Corp Poprad 2:3 (2:0)

MIBA2

Najbližšie sa MIBA predstaví na domácej palubovke, kde privíta futsalistov zo Žiliny – DOXX. Openliga bude mať najbližší víkend voľno a tak Banskobystričania odohrajú zápas 7. novembra (piatok) od 19:30 hod. v športovej hale Badín.