Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa prebojovali do semifinále najvyššej slovenskej súťaže, keď si v dvojzápase poradili s bratislavským tímom 4FSC FTVŠ Prírodovedec. Prvý semifinálový duel proti Košiciam odohrajú bystrickí futsalisti už v piatok v hale na Štiavničkách.

Druhé štvrťfinále prinieslo vyrovnanejší priebeh ako prvý duel v Badíne, v ktorom MIBA uštedrila Bratislavčanom dvojciferný debakel. Hostia sa ujali vedenia v 4. minúte po zásahu Matúša Kyjovského. Hráči tímu 4FSC otočili priebežný stav na 2:1 v priebehu 22. a 23. minúty, keď sa presadil Patrik Kuma a Matyi. MIBA si v nasledujúcom priebehu druhého polčasu prinavrátila vedenie gólom Mariána Hudeka z 27. minúty a druhým presným zásahom Kyjovského z 31. minúty. Domáci si napokon vybojovali predĺženie, keď v závere riadneho hracieho času vyrovnal na 3:3 Cyril Janoško.

V 2. minúte predĺženia išla do vedenia opäť MIBA, keď po strele Kyjovského skóroval z dorážky Hudek, ktorý tak pridal svoj druhý gól v zápase – 3:4. Bratislavčania dokázali opäť odpovedať, keď po strieľanej prihrávke Lauka z priameho kopu usmernil loptu za Mičudov chrbát Martin Švolík – 4:4. Z víťazstva sa napokon radovali Bystričania. V 47. minúte totiž vysunutý brankár MIBY Tomáš Mičuda vystrelil a z dorážky rozhodol kapitán hostí Filip Rafanides. Futsalisti MIBA Banská Bystrica tak postúpili do semifinále 1. SLF, kde sa stretnú s celkom Podpor Pohyb Košice. Prvý semifinálový duel je na programe už v piatok 6. mája od 20.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Na odvetný zápas v Bratislave sme nastupovali s mierne pozmenenou zostavou, keď nám chýbal vo forme hrajúci Krištofík. Od úvodu stretnutia sme sa snažili diktovať tempo hry, no naše kombinácie viazli na nepresnostiach, prípadne až na výbornom brankárovi domácich. Každopádne, náš zámer vytvoriť si náskok už v prvom polčase, ako tomu bolo v prvom domácom zápase, nám tentokrát nevyšiel. Naša aktivita i súhra nebola na potrebnej úrovni a s predvedenou hrou nemôžem byť spokojný. Možno nás v istej miere limitoval aj gumený povrch v hale, kde sme sa vo všetkých troch zápasoch v tejto sezóne trápili. Aj teraz sme sa na góly natrápili a priebeh stretnutia nebol ideálny, ale dokázali sme vyhrať, čo bol základný cieľ a z tohto uhla pohľadu som spokojný. Teraz sa už pozeráme na semifinále, ktoré bude pre nás historickým momentom na Štiavničkách a verím, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov.“

1. SLF – štvrťfinále play-off – 2. zápas – utorok 03.05.2022 – Bratislava

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava – MIBA Banská Bystrica 4:5 pp (0:1, 3:2 – 1:2)

Góly: 22. Kuma, 23. Matyi, 38. Janoško, 46. Švolík – 4. Kyjovský a 31. Kyjovský, 27. Hudek a 42. Hudek, 47. Rafanides. ŽK: 37. Matyi. Rozhodovali: Budáč – Fischer, Kováčik. Diváci: 30

Zostava 4FSC Prírodovedec UK Bratislava: Maglen (C) (Ebringer) – Matyi, Janoško, Zámečník, Lauko, Gríger, Haramia, Kuma, Švolík. Tréner: Z. Pakusza

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – Belaník, Kršák, Hudek, Vajda, Kyjovský, Kaľavský, Rafanides (C), Čief, Tužinský. Tréner: M. Majling

Videozostrih

Darilo sa aj juniorom

V stredu 4. mája boli v Badíne v akcii hráči MIBA Banská Bystrica U20, ktorí porazili Prievidzu 3:0 po dvoch góloch Ivana Šteinigera a jednom presnom zásahu Adama Lukáča. Mladí bystrickí futsalisti sa v tabuľke extraligy juniorov so 7 bodmi aktuálne nachádzajú o skóre na 4. mieste.

Zostava MIBA Banská Bystrica U20 v súboji s Prievidzou: Pecho (Šimo) -Telúch (C), Bezděka, Šteiniger, Lukáč, Maďar, Puškár, Medveď