Futsalisti Banskej Bystrice cestovali v rámci 9. kola na palubovku Levíc, kde ich čakal dôležitý súboj o play off.

Bystričania išli do zápasu ako tabuľkový favorit proti domácemu mužstvu, ktoré doposiaľ v sezóne vyhralo iba raz. Levičania ale od začiatku nastúpili smelo a prezentovali sa rýchlym gólom z voleja po rohovom kope zásluhou Krivočáka. Už o minútu neskôr ten istý hráč skóroval znova po rohu, tentoraz hlavičkou, avšak do vlastnej brány na 1:1. MIBA otočila po tom, čo predviedol ukážkové sólo Konder a bolo 2:1. Misky váh sa ale na stranu hostí nenaklonili nadlho. Banská Bystrica kopila chyby v obrane a zbierala fauly. Po tom prvom zvonila iba žrď Mrázovej brány, druhá priama strela už ale znamenala vyrovnanie. Nasledovali nepresné pokusy hostí, defenzíva domácich bola v strehu a navyše Levice sa dostali znovu do vedenia po peknej akcii so zakončením Zoráda. Domáci dobre tlačili súpera a mali k dispozícii aj pokutový kop, no Mráza zachránila opäť žŕdka. Zverenci Martina Majlinga pokračovali v nepresných strelách, súpera nedokázali dostať pod väčší tlak a hŕstku lepších šancí zneškodnil gólman Bielik. Nedal si však pozor na zakončenie Vajdu v 15. minúte a bolo zrazu 3:3.

Po zmene strán sa hráči spod Urpína dostali pod okamžitý tlak a defenzíva len tak-tak držala remízu. Do 30. minúty ale predsa len pasívnejší hostia dvakrát inkasovali po strelách Gabaša. Levice pokračovali v dobrej hre a hostia sa z palubovky akoby vytrácali. Čoskoro sa dostali do trojgólového manka, ktoré už iba prikrášlil svojim gólom Jakuba. Následne to bola už iba šou v podaní Levíc. Čo sa im dostalo pod nohy, to dokázali premeniť. V priebehu posledných siedmich minút boli bystrickí futsalisti zrelí na uterák. Inkasovali totiž postupne až štyri razy, pričom sami si väčšiu tutovku nevytvorili. Obrana postupne zlyhávala a dávala svojmu súperovi príliš veľa priestoru. Tým Levice nepohŕdli a chceli pridať stále ďalší gól. Napokon sa zasekli na méte 10. MIBA prehrala a od poslednej priečky v tabuľke ju delí už iba jeden bod.

1.Slovenská liga vo futsale – 9. kolo – Levice

Futsal Team Levice vs. MIBA Banská Bystrica 10:4 (3:3)

Góly: Zorád, Švec, Gabaš po 2, Rakica, Liska, Budovec, Krivočenko – Konder, Jakuba, Vajda, Krivočenko (vlastný). ŽK: Krivočenko – Konder, Rafanides, Riša. Zápas sledovalo 150 divákov.

Povedali po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na zápas do Levíc sme cestovali s vedomím, že s týmto súperom bývajú vypäté a napínavé duely. Tentokrát sme sa však nedokázali dostať do zápasového tempa a navyše naša defenzíva vôbec nefungovala. Výsledkom bolo, že hoci sme v prvom polčase výsledkovo dokázali držať s domácimi krok, ten druhý bol už v réžii Levičanov. Celému tímu nám nevyšiel ďalší dôležitý zápas a hernú i výsledkovú krízu budeme musieť prekonať len návratom k poctivému tréningu, ktorý v posledných týždňoch absentoval, vďaka čomu sa verím dostaneme opäť do formy z úvodu sezóny.“

Pavol Gabaš (tréner Levíc): „K zápasu sme pristúpili s plnou vážnosťou a s jasným cieľom vyhrať. Cieľ sme zvládli, získali veľmi dôležité tri body a dotiahli sme sa na súperov na konci tabuľky. Za predvedený výkon a aj samotnú prípravu na zápas musím chalanov pochváliť. Som rád, že sme konečne dokázali nadviazať na výkony z minulej sezóny, no ešte viac ma teší, že sme na palubovke nechali srdiečko.“