MIBA v piatok cestovala do Nového Mesta, kde odohrala dohrávku 8. kola s domácim Podolím. Bystrickí futsalisti s týmto súperom v minulej sezóne dvakrát vyhrali a túto sériu chceli predĺžiť.

ETNA Dragons Podolie – MIBA Banská Bystrica 5:7 (2:6)

Góly: Jozef Halás 2, Juraj Križák 2, Daniel Pyšný – Radovan Kulík 2, Peter Zehnal, Róbert Kútik, Martin Majling, Patrik Prikryl, Róbert Greško
ŽK: Matej Trebatický, Ľuboš Gajdošík (Podolie)
ČK: Jozef Halás (Podolie)
Pred 92 divákmi rozhodovali Ján Ploštica a Milan Zacher (Žilina).

Zostava MIBA:
Filadelfi – Prikryl, Willwéber, Majling „K“, Giertl M., Kútik, Zehnal, Kulík, Greško, Giertl V.

Úvodné minúty patrili domácim, ktorí si vypracovali niekoľko šancí na strelenie gólu, ale tie zostali nevyužité. Po úvodnom tlaku domácich sa MIBA ujala vedenia po akcii Kútíka so Zehnalom, druhý menovaný otvoril zápasové skóre. Podolie o niekoľko minút vyrovnalo. Na 1:2 zvyšoval z nariadenej penalty sám faulovaný Kulík. Od tohto momentu sa hral svižný futsal, ktorý viac vyhovoval hosťom a po dvoch brejkových situáciách zvýšili gólmi Majlinga a Greška na 1:4. V ďalšom priebehu domáci znížili na 2:4, ale v zapätí po samostatnej akcii strelil piaty gól hostí Kútík. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v závere polčasu,  keď domáci nepremenili 10 metrový kop po šiestom akumulovanom faule hosti a hneď z výkopu brankára Filadelfiho Prikryl zvýšil na 2:6.

V druhom polčase začali domáci tlakom. MIBA sa uspokojila s polčasovým vedením a inkasovala gól na 3:6. V zapätí však Kulik po peknej Prikrylovej pätičke opäť zvýšil na rozdiel štyroch gólov. V záverečných desiatich minútach Podolie začalo hrať power play, z ktorej pramenili dva góly a zníženie zápasového stavu na 5:7. Posledné minutý MIBA zvládla s prehľadom a vyhrala svoj prvý zápas na súperovom ihrisku v tejto sezóne.

MIBA v tomto roku cestuje na svoj posledný zápas ku lídrovi Openligy, do Levíc. Zápas to bude veľmi náročný, pretože futsalový tím z Levíc má vo svojom kádri skúsených hráčov na čele s brankárom Petrom Molnárom (23 reprezentačných štartov vo futsalovej reprezentácií) a navyše ich podporujú diváci, ktorí chodia na zápasy vo veľmi vysokom počte (posledný domáci zápas 500 divákov). Pred takou diváckou kulisou naši futsalisti ešte nehrali, a aj preto sa veľmi tešia na tento zápas.