Banská Bystrica sa pridá k výzvam na spolupatričnosť s obeťami a postihnutými tragickým výbuchom v Prešove. Mesto sa rozhodlo zrušiť silvestrovské oslavy, v rámci ktorých mal vystúpiť Peter Cmorik, kapela King Shaolin a mal prebehnúť i polnočný ohňostroj.

Financie určené na tieto oslavy a ohňostroj napokon Banská Bystrica presmeruje na pomoc ľuďom, ktorých postihol tragický výbuch na Mukačevskej ulici v Prešove. Novoročný ohňostroj a súvisiaci program, 1. januára od 16.00 h, prebehne podľa plánov.

Na rovnaký účel napokon bude smerovať aj výťažok z plánovaného primátorského punču. Tradičné podujatie je naplánované na piatok, 13. decembra 2019 o 16.00 h. Atmosféru dotvoria Funny Fellows a Paľo Majerík so svojou heligónkou. Chýbať nebudú ani zberateľské hrnčeky, ktoré si Banskobystričania i návštevníci budú môcť zakúpiť spolu s punčom či čajom.

„Som veľmi rád, že takto pred Vianocami opäť spojíme sily a práve vďaka obyvateľom a návštevníkom sa nám podarí prispieť na dobrú vec. Verím, že na jednom z najkrajších námestí, tom našom, bude panovať výborná atmosféra. Mesto Banská Bystrica súcití s mestom Prešov, kde sa nedávno stala obrovská tragédia, a preto sme sa výťažok z Primátorského punču rozhodli venovať práve na pomoc ľuďom, ktorých postihlo nešťastie spojené s tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici v Prešove. Všetci ste srdečne vítaní,“ hovorí primátor Ján Nosko.

V rámci minuloročného Primátorského punču sa počas troch hodín podarilo vyzbierať sumu vo výške 2 230 eur. Výťažok bol odovzdaný do rúk neziskovej organizácie Domu matky Terezy, ktorá vytvára dôstojné podmienky pre život zdravotne postihnutých ľudí a ich integráciu do spoločnosti.