O tohtoročnom Radvanskom jarmoku bolo dlho ticho. Informácie nemali ani remeselníci a trhovníci, ktorí sa každoročne pripravujú na toto podujatie mesiace vopred. Napokon až v úvode augusta mesto potvrdilo, že s tradičným podujatím po ročnej prestávke počíta.

Podobne ako vlani, keď musel byť napokon jarmok na poslednú chvíľu zrušený, samospráva v rámci 363. ročníka Radvanského jarmoku nepočíta so stánkami s občerstvením a zábavnými atrakciami umiestnenými na mestských pozemkoch.

„Chutné jarmočné dobroty a nápoje by mal v zmysle platných opatrení zastrešiť Cech hostinských i ďalšie prevádzky fungujúce na Námestí SNP a v širšom centre, s ktorými mesto komunikuje,“ priblížila hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Hlavnú tému zameranú na včelárstvo, mágiu a ľudové liečiteľstvo bude v dňoch 10. až 12. septembra sprevádzať pestrý program vo viacerých lokalitách a nádvoriach centra Banskej Bystrice s prihliadnutím na potrebné epidemické opatrenia. Na Námestí SNP bude dominovať Trh remesiel s majstrami remeselníkmi, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou tohto podujatia už desiatky rokov.

„V tejto chvíli nevieme predpovedať, aké opatrenia budú platiť v septembri. Napriek tomu verím, že trojdňový 363. Radvanský jarmok sa bude môcť tento rok naozaj uskutočniť,“ uviedol primátor Ján Nosko.

V prípade, že to epidemiologická situácia dovolí, Trh remesiel s tradičnými vareškami, medovníkmi, cukrovinkami či šperkami pre návštevníkov k dispozícii v piatok, 10. septembra od 10:00 hod. do 20:00 hod., v sobotu od 9:00 hod. do 20:00 hod. a v nedeľu od 9:00 hod. do 16:00 hod. Program a ponuka remeselníckych výrobkov budú rozptýlené na Námestí SNP, v Lazovnej ulici, v okolí Barbakanu na Námestí Štefana Moyzesa a v Dolnej ulici. Sprievodné podujatia budú organizované aj na nádvorí radnice,  ÚĽUV-u, v Stredoslovenskom osvetovom stredisku i 365. labbe. Podrobný program tohtoročného Radvanského jarmoku plánuje mesto predstaviť čoskoro.