V roku 2014 ocenilo mesto Banská Bystrica 25 jednotlivcov a 6 kolektívov. Ocenenie Športová osobnosť mesta Banská Bystrica za rok 2013 si odniesol úspešný hokejista a banskobystrický rodák Michal Handzuš.

kuzminova anastasia sochi
Veľkým favoritom ocenení je slovenská športovkyňa roka 2014 a olympijská víťazka Anastasia Kuzminová. Foto: il. arch. (sochi.ru)

Oceňovanie najlepších športovcov je veľmi peknou tradíciou, keďže šport sa v našom meste teší veľkej obľube. Banská Bystrica je pôsobiskom významných športových osobností, ktoré každoročne dosahujú vynikajúce výsledky,“ hovorí Karin Graciasová z odboru propagácie mesta.

Športovou osobnosťou mesta za uplynulý rok sa môže stať jednotlivec alebo športový kolektív, ktorý v uplynulom roku dosiahol vynikajúce výsledky a svojimi úspechmi zviditeľnil a reprezentoval naše mesto doma aj v zahraničí.

Svoje návrhy môže verejnosť poslať do 20. januára 2015 poštou na Mestský úrad (Odbor propagácie mesta) alebo e-mailom na dana.cibulkova@banskabystrica.sk. Dôležité je vyplniť formulár, kde treba uviesť meno športovca, kategóriu, v ktorej dokazuje výborné výsledky, zdôvodnenie návrhu a pod. Formulár je dostupný na oficiálnom webe mesta tu… alebo v klientskom centre mestského úradu.