OZ ZA! Medený hámor v spolupráci so Stredoslovenskou galériou, mestom Banská Bystrica a OZ Severná pozýva 15. októbra o 19.00 na ďalšiu zo série podujatí Nedeľa v Medenom hámri. Svetovo významná technická pamiatka bude tentokrát verejnosti predstavená netradične, a to po tme a cez tvorbu maliara Dominika Skuteckého.

“Prvýkrát chceme sprostredkovať nočný zážitok z areálu Medeného hámra. Prvýkrát sa Nedeľa v Medenom hámri uskutoční v zadnej časti nad areálom so vstupom od križovatky do Laskomerskej doliny pod nadjazdom. A prvýkrát pracujeme s osobnosťou Dominika Skuteckého, ktorý tu aj v objekte hiartov reálne tvoril. Exteriér hiartov sa v noci rozžiari rozanimovanými obrazmi, ktorých podobizne ožijú po viac ako 100 rokoch, a to na pozadí živej atmosferickej hudby,” uvádza Juraj Havlík z OZ ZA! Medený hámor.

Videomapping špeciálne pre túto príležitosť prichystal Matúš Astrab, pričom o živú hudbu sa postará David Javorský, obaja mladí domáci umelci.

“Zároveň pozývame o 17.00 na sprievodný program do Vily Dominika Skuteckého, kde sa pri tejto príležitosti uskutoční komentovaná prehliadka výstavy Esej o Medenom hámri,” dopĺňa Zuzana Majlingová, kurátorka Stredoslovenskej galérie.

Aktuálne informácie ku podujatiu nájdete vo Facebook evente. Vstupné je dobrovoľné, podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica – Výbor mestskej časti č.1.