Urobte (si) radosť a pozvite (sa) do divadla (aj) svoje kolegyne, priateľky, mamy, sestry, dcéry… A pokojne zoberte aj chlapov! Medzinárodný deň žien si v Bábkovom divadle na Rázcestí užijú všetci!

Bábkové divadlo na Rázcestí pripravuje každoročne počas Sviatku žien špeciálny divadelný program. Oslavovať sa bude počas dvoch dní. V utorok 6. marca v komornej atmosfére divadelného Teátria. To sa premení na kávový salón, v ktorom svoje životné príbehy rozpovedia kávové mocca-dámy. Príbehy mladých žien v podaní kvapiek Ninina šálka, Pravá plavá, Princezná láska… sa týkajú starostí a radostí života žitého v koži S, M. Vdova, Babská polievka, XXL proti hore a Story o Yoni sa zameriavajú na prelomové okamihy života žitého v koži L až XXL. Fragmenty zo životov žien rôzneho veku vytvárajú univerzálny obraz ženstva s esenciami autentických skúseností herečiek. Mocad(r)ámy začínajú o 19.00 h.

Počas oslavného dňa č. 2 Divadlo na Rázcestí naservíruje porciu knižnej idyly v konfrontácii s realitou súčasného života. Babie leto vzniklo v roku 2016 ako vyjadrenie k mýtom o starých ženách, seniorkách, babičkách. Inšpiráciou sa stal kultový román Boženy Němcovej Babička, ktorá hlavnú predstaviteľku ovenčila idylickými vlastnosťami spájajúcimi sa s krásou staroby. Tá je však vystavená kritickej reflexii života skutočných „babičiek“, žijúcich v panelákových bytovkách dnešných miest. Trpko-smiešny mix každodennosti je doplnený medializovanými správami o starobe, ktoré častokrát nezodpovedajú realite. Babie leto zavŕši oslavu MDŽ 7. marca o 19.00 h.

Na každú oslávenkyňu čaká špeciálny darček!

BDNR okrem predstavení pre verejnosť pripravuje aj organizované predstavenia pre firmy a inštitúcie spojené s oslavou MDŽ v priestoroch divadla. Viac na www.bdnr.sk, bdnr@bdnr.sk.