Výborná atmosféra, exhibícia s hráčmi Dukly, tombola a pyroshow na záver. Aj tak vyzeral V. ročník fanúšikovského turnaja MATO Cup.

Okolo 200 ľudí prilákal do športovej haly v Badíne tradičný turnaj priaznivcov FK Dukla Banská Bystrica. V úlohe futbalistov sa predstavili nielen samotní fanúšikovia, ale aj banskobystrickí hokejisti, ktorí utvorili jednotný tím s fanklubom HC´05. Biro, Češík, Bendík a Kubka ukázali, že dobre im to ide aj s loptou, a tak sa „hokejový“ tím FC Dredy NSS dostal až do finále turnaja. V ňom podľahol niekoľkonásobnému víťazovi, tímu Atak, ktorí sa po dvoch rokoch opäť tešil z  celkového triumfu. O 3. miesto si zahrali miniligisti FoFo1.FC Multivitamín, úspešnejší boli prví menovaní.

Na programe bola aj exhibícia medzi výberom turnaja a hráčmi FK Dukla  (Pečovský, Ďurčo, Vajda, Brašeň a Považanec). Aj keď nešlo o výsledok, nakoniec si víťazstvo 2:1 pripísali hráči FK Dukla.

Súčasťou programu bola tombola, do ktorej venovali ceny FK Dukla, HC´05 a samotní fanúšikovia, najviac asi potešil podpísaný plagát Dukly, či dres Roba Picha. Na záver sa uskutočnila pred štadiónom menšia pyroshow.

MATO Cup je každoročne organizovaný na pamiatku tragicky zosnulého Martina „Mata“ Teichera, ktorý bol jedným z lídrov bankobystrickej fanúšikovskej scény.