Materské centrum Mamina je občianske združenie, ktoré počas svojho pôsobenia sídlilo vo viacerých priestoroch. Dnes ho nájdete v budove bývalej ZŠ na Tatranskej ulici. 

V uplynulom mesiaci prebehla s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja renovácia jednej z miestností. Už tento týždeň oslávi centrum svoje 15. narodeniny. Chýbať nebude torta ani tombola.

Centrum v súčasnosti organizuje množstvo podujatí, ktoré sú medzi mamičkami obľúbené. Medzi najviac navštevované patrí burza oblečenia, konajúca sa dvakrát do roka. Mnohé z podujatí podporuje Mesto Banská Bystrica. Okrem sezónnych akcií ako sú Karneval, Deň detí či Mikuláš, tu prebiehajú aj celoročné krúžky, a to napríklad hudobno–pohybové hry alebo angličtina pre najmenších.

Využiť s deťmi môžete taktiež herňu a ako uviedla pre BBonline.sk členka Zuzana Holosová: ,,Do materského centra môže prísť ktokoľvek.“ K dispozícií je aj knižnica, kde nájdete knihy s rôznou tematikou od výchovy až po beletriu a skriňa s darovaným oblečením, z ktorej si môžete kedykoľvek vziať, čo sa vám páči. Kopec možností čaká aj na budúce mamičky. V materskom centre sa konajú predpôrodné kurzy formou prednášok, cvičenia s fyzioterapeutkou a ďalšie rôzne workshopy. Ak sa rozhodnete pre viacero aktivít, momentálne vám poslúži prenosná permanentka.

Materské centrum spolupracuje s radom odborníkov. V rámci projektu Rovnosť šanci pre každého je k službám kariérne poradenstvo pre mamičky, ktoré sa chcú zaradiť späť do pracovného života, ale nie vždy vedia ako na to. K dispozícii sú aj pravidelné podporné skupiny dojčenia s laktačnou poradkyňou, bezplatné poradenstvo v oblasti práva už aj v podobe online formulára a veľa ďalších.

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke www.mcmamina.sk, kde sa nachádza aj kalendár udalostí, vďaka ktorému nič nezmeškáte. A nezabúdajte – vítaní sú aj oteckovia.