Máte svoj vlastný web alebo blog a začínate badať narastajúcu návštevnosť? Možno nastal ideálny čas začať zbierať plody vašej práce.

Možno ani vo sne vám nenapadlo, že raz budete môcť vďaka vašej stránke zarobiť. Pre niekoho to bol od počiatku už pri vytváraní stránky jeden z cieľov, pre niekoho je to len vítaný doplnok popri svojom koníčku. Webové stránky môžu generovať príjem vďaka reklame, plateným spoluprácam a rôznym partnerstvám. Zarábať na internete je možné napríklad aj za pomoci partnerského programu s jednotkou v on-line nákupoch, spoločnosťou Alza.

Systém provízií

Váš web a blog môže zarábať aj pomocou systému takzvaných provízií. Tie fungujú na jednoduchom princípe. Na svoje stránky vložíte jednoduchý kód a následne môžete ľuďom odporúčať rôzny tovar. Ideálny scenár samozrejme ráta s tým, že vaša stránka je blízka tomu, čo chcete vašim čitateľom odporúčať. Za každú objednávku realizovanú prostredníctvom vášho webu získate províziu. Objednávky sú aj za stovky, či tisícky eur. Ak si niekto kúpi notebook za 1 000 eur, získate províziu až vo výške 20 eur.

Jednoduchosť a prehľadnosť

Pokiaľ by ste sa rozhodli ísť cestou zarábania na províziách, váš partner vám poskytne nástroje na jednoduché vloženie našich reklám na váš web a dostanete možnosť zvoliť si kategórie zacielenia. Jednoduchá a prehľadná administrácia vám nespôsobí žiadne vrásky a starosti navyše, práve naopak, vďaka modernému prostrediu a intiutívnemu ovládaniu zvládne tento spôsob naozaj každý. Všetky doklady a vyúčtovania nájdete na jednom mieste a už od prvých provízií máte tak veľmi jasný prehľad o vašich zárobkoch.

Ako na to?

Bez ohľadu na to, či je váš web odborný, informačný alebo zábavný, aj vy môžete začať zarábať už dnes. Alze nezáleží na tom, či vediete blog, alebo veľký komerčný projekt. Samozrejme, čím väčší vás projekt je, tým väčšia šanca je, že sa vám takáto spolupráca finančne oplatí. Ako však začať? Všetko začína veľmi jednoduchou registráciu, pri ktorej vyplníte najzákladnejšie údaje, ktorými sú vaš e-mail a URL vášho webu. Následne dostanete banner pre váš web a na vaše stránky vložíte jednoduchý kód. Bannery sa aktualizujú automaticky. Objednávky a výšku provízie môžete sledovať na svojom účte a po dosiahnutí provízií v hodnote 20 € môžete požiadať o ich preplatenie na ľubovoľný účet. Všetko funguje naozaj bezproblémovo, veď Alza patrí medzi najznámejšie a najdôveryhodnejšie značky na českom a slovenskom trhu.