Nejedna žena túži po priestrannom šatníku, v ktorom bude môcť mať prehľadne uložené všetko svoje oblečenie. Pokiaľ však nebývate vo veľkom dome, ale naopak, v byte a ešte k tomu menšom ako by ste si predstavovala, často musíte na samostatný šatník zabudnúť.

Už si ani nespomínate, kedy ste to mali na sebe? Tak sa toho zbavte

To však neznamená, že nemôžete mať šatník snov. A nemusíte kvôli tomu ísť kupovať nový nábytok do Bratislavy. Ak sa budete držať týchto dvoch jednoduchých rád, je možné, že vám vystačí aj vaša aktuálna šatníková skriňa, či ďalší nábytok, ktorý používate na oblečenie. Poďme teda na to!

Určite ste už počuli o minimalizme. A ak ste v posledných rokoch prerábali svoj byt alebo aspoň niektorú z miestností, je možné, že ste ju prerobili práve do minimalistického štýlu. Ak sa vám však zdá, že máte vo vašom byte málo priestoru pre oblečenie, je čas aplikovať minimalizmus aj na váš šatník. Alebo presnejšie, na jeho obsah.

Často sa totižto stáva, že najviac priestoru zaberá to oblečenie, ktoré ani nenosíte. Tak prečo takéto oblečenie vôbec držať doma? Zbavte sa všetkých kúskov, ktoré ste si neobliekli dlhšie ako rok (prípadne aj kratšiu dobu ak chcete výraznejšie zredukovať vaše oblečenie). Prekvapí vás to množstvo priestoru, ktorý zrazu získate.

Dobre zorganizovaný obsah šatníkovej skrine prispeje k prehľadnosti

Redukovanie oblečenia by však bolo zbytočné ak by to, ktoré si necháte, bolo ledabolo „nahádzané“ vo vašej šatníkovej skrini. Dôležité je preto vedieť si oblečenie zorganizovať. Ideálne je delenie na zóny.

Takéto delenie môže byť podľa príležitosti, na ktorú je dané oblečenie určené, čiže zvlášť uložíte formálnejšie kúsky, ktoré nosíte do práce a zvlášť napríklad vaše oblečenie do posilňovne. Prípadne môžete oblečenie rozdeliť podľa jednotlivých druhov oblečenia. Zvlášť budú vaše dámske tričká, zvlášť sukne a podobne. Ak následne rozdelíte šatník ešte aj do zón podľa farieb, budete sa v ňom dokonale orientovať.