Rekordér najvyššej futbalovej súťaže a od zimy aj športový riaditeľ FK Dukla Martin Poljovka sa rozhodol pre ukončenie hráčskej kariéry. Tridsaťosem ročný stopér tento krok už zvažoval dlhšie, no jeho služby boli v prvom mužstve zo Štiavničiek stále potrebné.

poljovka„Kumulovaná funkcia na jar nebola úplne bežným riešením, ale skôr vynúteným. Bola mi ponúknutá funkcia, za ktorú som veľmi vďačný, a na ktorú sa teším, ale zároveň sme nemali istotu obsadenia stopérskeho postu. Aj teraz som rozhodnutie odďaľoval, pretože nám odišli obrancovia, ale všetko nasvedčuje tomu, že by to malo byť v poriadku a dotiahneme prestupy, ktoré sú v hre. Preto som sa rozhodol, že sa už budem venovať len funkcionárskej práci,“ uviedol pre fkdukla.sk Martin Poljovka. Aj keď už nebude obúvať kopačky v ligových zápasoch, bude naďalej pracovať na úspechu banskobystrického futbalu z už spomenutej pozície športového riaditeľa.  „V tejto práci sa vidím, pasuje mi a takto som si predstavoval svoju prácu po skončení kariéry. Funkcia ma oslovila a mám veľké šťastie, pretože profesionálnych hráčov je kopa a možno aj úspešnejších, ako som bol ja, ale nebola im ponúknutá takáto vysoká funkcia, za ktorú som vďačný,“ dodal Poljovka.

S futbalom začínal v siedmich rokoch ešte v Partizáne Banská Bystrica. V roku 1995 si zapísal svoj prvý štart v najvyššej futbalovej súťaži práve v drese Dukly. Od roku 1999 do roku 2007 pôsobil v Trnave, odkiaľ sa následne vrátil pod Urpín. V Dukle pritom stále pôsobí aj jeho otec, ktorý je trénerom najmenších futbalových talentov v červeno-bielom drese. „Bolek“ má za sebou dva reprezentačné štarty a často bol označovaný za jedného z najlepších obrancov ligy vôbec. Poljovka sa stal prvým hráčom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, ktorý pokoril hranicu 400 v nej odohraných zápasov. Jeho štatistika sa napokon zastavila na čísle 403 štartov, rovnako ako u jeho bývalého spoluhráča z Trnavy Miroslava Barčíka. Ten po uplynulej sezóne už nepokračuje v corgoňligovej Žiline.