Marián Varga sa spojil s významnými slovenskými hudobníkmi pre dobrú vec. Koncom roka odohrá štyri koncerty, ktoré podporia návrat opustených detí do náhradných rodín. Prvý už túto nedeľu 25. novembra o 18.00 h v Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.

Hudobník Marián Varga, Moyzesovo kvarteto a dychové kvinteto sa spojili pre dobrú vec. Odohrajú koncert Vianočná suita na podporu občianskeho združenia Návrat, ktoré nachádza náhradné rodiny pre opustené deti.

„Opusteným deťom nedávame hračky, nachádzame im rodiny! Touto vetou sa riadi nezisková organizácia Návrat. Doteraz pomohla nájsť novú rodinu takmer tisícke opusteným deťom a ja im v tom rád budem pomáhať. Z každej vstupenky venujeme časť priamo tomuto združeniu,“ vysvetľuje pointu akcie organizátor koncertov Palo Maruščák z občianskeho združenia SCENE .

Návrat je nezisková organizácia, ktorá od roku 1993 presadzuje a podporuje návrat opustených detí z detských domovov do rodín. V 7 regionálnych centrách – Prešov, Banská Bystrica, Žilina, Trenčín, Trnava, Bratislava poskytuje komplexné odborné služby pre rodiny v kríze, opustené a ohrozené deti a pre náhradné rodiny.

Dobrú myšlienku podporí spoločný projekt významných slovenských interpretov Mariána Vargu, Moyzesovho kvarteta a dychového kvinteta. Spojenie nekonvenčnej tvorby a kvalitnej hudobnej produkcie nadväzuje na úspešný projekt Marián Varga a Moyzesovo kvarteto, ktorý si prišlo pozrieť vyše dvanásťtisíc divákov.

Organizátori dúfajú, že aj tentokrát budú koncerty pre ľudí rovnako atraktívne. Prilákať by ich mohli legendárne skladby Mariána Vargu ako Z ďatelín, Smutná ranná električka, Možno, že ma rada máš, Domáca úloha či Labutie piesne. Zaujímavou rozhodne bude aj slávnostne ladená a silne emotívna Vianočná suita, ktorá prepožičala meno celému koncertnému turné. Na Vianočnú suitu sa môžte tešiť v štyroch mestách:

Vstupenky sú v predpredaji v Informačnom centre v Radnici na Námestí SNP, v kníhkupectve Artforum na Dolnej 8 či v Music Shope na Hornej 16. Taktiež si lístky môžete zakúpiť cez ticketportal…