Besedy s knižnými autormi, zážitkové a tvorivé podujatia pre deti a dospelých, ale aj cestovateľské stretnutie. Prijmite pozvanie na výnimočné podujatia, ktoré sú pripravené v mesiaci marec pre čitateľov a návštevníkov pobočiek Verejnej knižnice Mikuláša Kováča.

Vyberte si z bohatej ponuky. Počas marca môžete zažiť vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča opäť množstvo zaujímavých, náučných a veselých stretnutí.

Pobočka CENTRUM

Zápisky z Nového Zélandu

Štvrtok 9. marca o 16.30 h

Pre veľký záujem pokračuje knižnica v cykle cestovateľských stretnutí aj v marci. Tentokrát sa môžete spolu s vášnivou cestovateľkou Ľubicou Tomkovou vybrať na Nový Zéland. Ako sama hovorí, je to pre ňu jedna zo zasľúbených krajín, ktorá ju skutočne uchvátila.

O Anasoft Litera 2023

Utorok, 14. marca o 16.30 h

Slovenská literárna cena Anasoft Litera sa udeľuje raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo alebo za preklad pôvodného prozaického diela autorov, ktorí sú primárne občanmi Slovenskej republiky. Členka poroty prestížnej súťaže Zuzana Bariaková predstaví desiatku najlepších slovenských próz – finalistov 18. ročníka.

Náramok šťastia

Streda, 22. marca o 16.30 h

Tvorivé dielne pre dospelých so Slávkou Fialovou spojené s prednáškou „Kreativita – talent vyvolených alebo schopnosť, s ktorou sa všetci rodíme?“

Pobočka SÁSOVÁ

Hlava ako dôkaz

Štvrtok, 23. marca o 16.30 h

Beseda so spisovateľom Petrom Šloserom, autorom knihy Hlava ako dôkaz, ktorý vás vtiahne do deja, v ktorom pred rokmi sám účinkoval. Bývalý policajt ukončil tridsaťročnú kariéru hodnosťou plukovníka a značnú časť pracovného života pôsobil v špecializovaných útvaroch so zameraním na boj proti organizovanému zločinu.

Germánka a iné príbehy

Štvrtok, 30. marca o 16.30 h

Autorka historických romancí Michaela Ela Hajduková už ako malá rada písala. Vymýšľala si komixy o modernej Popoluške a vyžívala sa v písaní slohových prác. Na strednej škole začala písať romány a básne do zásuvky. Teraz je z nej úspešná spisovateľka, s ktorou sa môžete stretnúť aj vy.

Pobočka SÍDLISKO

Problematika produkcie a šírenia hoaxov

Piatok, 10. marca o 11.30 h

Prednáška s profesorom Miroslavom Kmeťom v rámci 24. ročníka Týždňa slovenských knižníc, ktorého hlavnou témou tento rok sú hoaxy, dezinformácie, fake news a Knižnice, záruka kvalitných informácií.

Rozprávkové čítanie

Streda, 29. marca o 16.30 h

Knižnica si opäť prichystala pre rodičov s deťmi od 2 do 5 rokov mimoriadne obľúbené podujatie, kde spája čítanie rozprávkových kníh pre deti s tvorivými dielňami.

Marec v knižnici – Knižná výzva v MARCI

Marec v knižnici sľubuje skutočne rôznorodý program skvelých podujatí. Sledujte web a sociálne siete knižnice, aby ste boli vždy aktuálne informovaní. A neváhajte sa zapojiť aj do súťaže „Knižná výzva v MARCI“. Ak prečítajte 5 a viac kníh počas mesiaca marec, budete zaradení do súťaže o 5 knižných cien.

Bližšie informácie a kompletný program podujatí knižnice nájdete na webe VKMK, alebo na Facebooku.