Súčasťou priestranných skladových priestorov je aj manipulačná technika, ktorá má zamestnancom firmy uľahčiť prepraviť tovar z miesta A do miesta B. Je to síce fyzicky náročná práca, no väčšina zamestnancov si neviete predstaviť, že by pracovali na inej pracovnej pozícii. Zásluhu má na tom aj kvalitná manipulačná technika, ktorá zamestnancom skladu výrazne uľahčuje prepravu tovaru.

Manipulačné vozíky

Úlohou manipulačných vozíkov je prevoz ťažkého materiálu a produktov z pôvodného miesta na iné. Majitelia firiem najviac uprednostňujú plošinové manipulačné vozíky v ideálnych rozmeroch. V ponuke manipulačných plošinových vozíkov nájdete aj také určené na liatu podlahu, s nafukovacími kolesami, s jedným madlom, ale aj s dvoma madlami.

Vyberajte si také, ktoré vám najviac vyhovujú. Všetko bude záležať aj od toho, aký materiál budete prevážať.

Rudle – najpredávanejšia manipulačná technika

Ak práve nanovo zariaďujete svoj sklad, určite si pozrite aj ponuku rudiel – najpredávanejšej manipulačnej techniky, ktorá nie je vhodná len do skladových priestorov, ale aj do pohostinstiev, kuriérskych spoločností, či nábytkárskych domov.

Medzi najpredávanejšie rudle zaraďujeme predovšetkým tieto – schodiskové rudle a skladacie rudle. Ak potrebujete prepravovať tovar na vyvýšené poschodia a nákladné výťahy vám v tomto prípade nepomôžu, môžete využiť schodiskové rudle. Ak potrebujete ušetriť priestor a nechcete, aby sa vám rudle „povaľovali na sklade“, kúpte si skôr tie skladacie.

Ak predávate víno, existujú dokonca špeciálne rudle, ktoré vám umožnia prepravovať nadrozmerné sudy.

Manipulačná technika je v skladových priestorov taká dôležitá, ako efektívny regálový systém. Pri výbere novej manipulačnej techniky si overte, či firma, ktorú ste si vybrali, skutočne predáva kvalitnú a hlavne pevnú manipulačnú techniku.