Nikdy nezabudni na to, kde máš svoje korene. To by mohlo byť motto nielen inscenácie Roots ale aj cesty banskobystrického Divadla Štúdio tanca do srdca Európskej únie, Bruselu.

DST_ROOTS_Foto_Jakub ČajkoPredsedníctvo v Rade Európskej únie so sebou prináša veľa zodpovednosti, no aj príležitosti zviditeľniť sa a predstaviť vlastnú kultúru svetovým veľmociam. Tanec ako medzinárodný jazyk a umenie, ktoré je vo svete veľmi vážené, sa stal nástrojom, ako sprostredkovať slovenskú tvorbu vyrovnávajúcu sa úrovni medzinárodnej konkurencie svetu. Tak vznikla idea SLOV:motion. Prezentácia súčasného slovenského tanca a divadla, ktorá sa bude konať od štvrtka 29. septembra do nedele 2.októbra v Bruseli, predstaví sedem skupín súčasného tanca, vrátane tanečného súboru Divadla Štúdio tanca z Banskej Bystrice.

Pre túto veľkú príležitosť si divadlo zvolilo inscenáciu Roots, v ktorej tanečníci stvárňujú aj medzinárodnému divákovi známu Odyseovu púť. Choreografka inscenácie Stanislava Vlčeková vytvorila príbeh človeka na ceste, ktorá ho zavedie na prekvapivé miesta. Diváci budú mať príležitosť oceniť okrem iného aj stvárnenie postavy, za ktorú tanečník Jakub Jeňo získal výročné ocenenie Divadelného fondu v roku 2015.

Predstavenie Roots divadlo ešte pred odchodom do Bruselu uvedie aj na domácej scéne a to v stredu 21. septembra o 19. hod.