Byt na predmestí Zvolena svojou cenou prekonal aj najdrahšie ponuky v Banskej Bystrici. Luxusný mezonet určite nie je dostupný pre kohokoľvek, ale byt takýchto parametrov rozhodne nenájdete len tak.

Pred necelými tromi rokmi sa do realitnej ponuky v Banskej Bystrici dostal luxusný byt o rozlohe 275 metrov štvorcových na Námestí Štefana Moyzesa v podkroví zrekonštruovanej budovy bývalej školy.

Byt bol vtedy na predaj za 528-tisíc eur. Byt je však v ponuke i teraz, akurát jeho aktuálna cenovka je na sume 560-tisíc eur. Dodnes ide o najdrahší byt v realitnej ponuke v Banskej Bystrici.

Kto by však bol povedal, že v susednom Zvolene sa nájde ešte luxusnejšia a drahšia ponuka bývania, pričom stále hovoríme „len“ o byte.

Mezonet, ktorý je súčasťou novovybudovaného projektu River vo Zvolene, je aktuálne v ponuke za astronomických 750-tisíc eur. Pre lepšiu predstavu skôr narodených, približne 22,6 milióna niekdajších slovenských korún.

Patrí medzi najvyššie položené byty v okolí, pretože sa nachádza na 8. a 9. podlaží. Ponúka výhľady na predmestie Zvolena zo strany od Banskej Bystrice, ako ja rieku Hron, Borovú horu vo Zvolene a samozrejme, jednou z predností bytu je aj výhľad na Banskú Bystricu.

Celková úžitková plocha bytu je 401 m2. Vzhľadom na cenu vychádza cena za jeden meter štvorcový na približne 1 870 eur. Možno to niekoho prekvapí, v prepočte na meter štvorcový je však ponuka cenovo pod priemernou cenou na Slovensku. Pri 5 a viac izbových bytoch totiž bola podľa Národnej banky Slovenska priemerná cena za tretí štvrťrok 2020 za meter štvorcový na úrovni okolo 2 158 eur.

Mezonet na tomto mieste vznikol nadstavbou pôvodného projektu River vo Zvolene, z čoho vychádza aj prvé podlažie bytu na 8. poschodí. To bolo pôvodne samostatným dvojizbovým bytom.

Schodiskom prepojená nadstavba masívne rozšírila plochu bytu a ponúka tak svojim budúcim obyvateľom aj veľkú terasu. V celkovej cene sú zahrnuté už aj dve parkovacie miesta v garáži.

Byt celkovo poskytuje 6 izieb, zimnú a letnú kuchyňu a spolu 3 kúpeľne. Podlaha je v celom byte prevažne drevená, miestami ju tvorí dlažba. Obe podlažia sú vykurované pomocou podlahového vykurovania. V každej izbe je možné samostatné ovládanie kúrenia, byt je plne klimatizovaný. Mezonet je vybavený filtráciou vody, rekuperáciou vzduchu, vlastným ohrevom vody, ale aj solárnymi panelmi. Okná tvoria hliníkové trojsklá s veterným a slnečným čidlom. Proti slnečným lúčom obyvateľom poslúžia hliníkové vonkajšie žalúzie.

Aktuálnu realitnú ponuku nehnuteľností v Banskej Bystrici nájdete tu…