Deň obce Lučatín sa uskutoční v sobotu 19. augusta na futbalovom ihrisku TJ Mladosť od 10.00 hod. Oslavy ponúknu návštevníkom bohatý kultúrny program, hry pre najmenších či možnosť pripojiť sa k degustácií v rámci obľúbenej Lučatínskej grilovačky. 

Oslavy dňa obce Lučatín začnú v doobedňajších hodinách, a to hrami pre najmenších. Najmenší návštevníci sa počas osláv môžu tešiť napríklad na nafukovací a skákací hrad, maľovanie na tvár či lukostreľbu. Chýbať nebudú ani ukážky práce hasičov a záchranárov, ktorí deťom predvedú ako poskytnúť prvú pomoc pri zástave srdca.

Presne o 12-tej hodine odštartuje Lučatínska grilovačka, v ktorej sa tento rok bude súťažiť v grilovaní hydinového špízu na drevenom uhlí. Do súťaže sa môže zapojiť trojčlenné mužstvo, ktoré bude mať rovných štyridsaťpäť minút na prípravu hydinového špízu.

Hlavný kultúrny program, ktorým bude sprevádzať moderátor Pítr Spevák začne o 14-tej hodine a potrvá až do večerných hodín. V rámci folklórneho programu sa predstaví Klub dôchodcov Lúčina, píšťalkár Šimonko či FS Partizán z neďalekej Slovenskej Ľupče.

Súčasťou podujatia bude tiež tanečná zábava a svoj koncert odohrá aj kapela Durchang. Pre zúčastnených si organizátori pripravili i tombolu, ale aj ohňovú show. Počas osláv budú k dispozícii tiež viaceré predajné stánky s občerstvením či suvenírmi.