V predposlednú aprílovú sobotu sa konalo 3. kolo Autoslalom cup-u Handlová, na ktorom opäť nechýbali ani banskobystrickí Lombardisti. Ich účasť bola napokon úspešná, aj keď cestu do Handlovej z technických dôvodov dlhšie zvažovali.

Racing team Lombardisti má aktuálne pojazdné len jedno auto zo štyroch, a tak dlho váhali koho postavia na štart. Z dôvodu vyťaženosti tímu sa nakoniec za volant Alfa Romeo GT v kategórii najsilnejších neupravených áut posadil iba Simon Barth. Pretek sa tradične šiel formou štyroch ostrých jázd, ktoré sa následne spočítali.

Organizátori pripravili náročnú technickú trať, na ktorej štart sa postavilo 38 jazdcov. Prvé kolo pretekári odjazdili v daždi, Barth nesklamal a svoju tradíciu pokaziť prvú jazdu nevynechal. Minútová penalizácia za vynechanie bránok ho odsunula na koniec štartového poľa.

V druhom kole prestalo pršať, trať bola ale stále mokrá a zablatená. Barth mal pred sebou jazdu, ktorú nesmel pokaziť a musel dúfať v chybu súperov. Zajazdil peknú čistú jazdu s druhým najlepším časom v triede, čo ho posunulo na piate miesto.

Aprílové bláznivé počasie sa v tretej jazde zmenilo a nakoniec vykuklo slnko, trať však bola miestami stále zablatená a vlhká. Barth zajazdil o niečo pomalšiu jazdu ako v prvom kole a pridal aj dve trestné sekundy za zhodený kužel – kvôli šmyku na blate. Prišli však chyby a penalizácie súperov, čo Bartha posunulo na tretie miesto.

V poslednej jazde teda išlo o všetko a Barth musel ísť naplno. Zajazdil svoj nalepší čas, celkovo druhý v triede a konečne sa mu podarilo prelomiť prekliatie štvrtých miest a dosiahol na stupeň víťazov.

Konečné tretie miesto je pre Lombardistov ďalší úspech a veľmi dobrá vyhliadka na zvyšok šampionátu. Aktuálne sa Barth v celkovom hodnotení posunul na tretie miesto a Zadroš pre neúčasť spadol na piate miesto. Seriál sa jazdí na sedem kôl so škrtaním jedného najhoršieho umiestnenia, čo celkové výsledky ešte zamieša.