Nová banskobystrická televízia TV ESO dosiahla za prvé tri mesiace roka 2013 prehrávanosť videí vo svojom internetovom archíve na youtube 34 887 vzhliadnutí. Stúpajúci trend potvrdili aj jednotlivé mesiace, keď vzhliadnutie videí v marci dosiahlo 23 393. Archív TV ESO je dostupný na www.youtube.com/thetveso. Televízia zároveň svoj plnohodnotný program vysiela na 27.DVB-T kanáli z vysielača v Sásovej.

eso_1Pre porovnanie, za rovnaké sledované obdobie (1.1.2013 – 31.3.2013) dosiahli videá konkurenčnej banskobystrickej televízie na ich youtube kanáli len 10 103 prehratí. Ešte markantnejší rozdiel môžeme vidieť v priemere vzhliadnutí jedného videa. TV ESO má priemer na úrovni 969 prehratí, konkurenčné videá len 71,65. Aj to svedčí o tom, že naša televízia vyrába obsah, ktorý je medzi divákmi žiadaný.

Výrazný úspech dosiahla aj internetová stránka www.tveso.sk, na ktorej televízia odvysielala niekoľko úspešných priamych prenosov. Najväčšiu sledovanosť dosiahol prenos z Banskobystrickej latky 2013, ktorý atakoval hranicu 1 700 divákov z viacerých štátov sveta. „Sledovaný bol u aj basketbal, konkrétne zápas ŠKP Banská Bystrica – SPU Nitra, ktorý aj napriek tomu, že sme sa ho rozhodli vyrábať len v deň vysielania, sledovalo skoro 450 divákov na našom webe,“ hovorí creative director televízie Andrej Sliacky. „Mimo iného sme úspešne rozbehli a v budúcej sezóne chceme rozšíriť spoluprácu s hokejovým klubom HC ´05 Banská Bystrica, ktorá umožní našim televíznym divákom sledovať domáce zápasy klubu naživo na našich obrazovkách výhradne prostredníctvom nášho digitálneho terestriálneho vysielania, ktoré môžete naladiť v Banskej Bystrici na kanáli K27,“ dodáva.

Zdroje údajov: youtube kanál TV ESO, youtube kanál TV HRONKA /stav ku 1.4.2013, 00:01/.