mhd-autobus-trolejbusV rámci mestskej hromadnej dopravy a rovnako aj prímestských spojov hromadnej dopravy dochádza v súvislosti s letnými prázdninami k menším úpravám cestovných poriadkov.

Cestujúci sa musia pripraviť na fakt, že počas prázdnin nepremávajú takzvané školské spoje, ktoré sú označené písmenom „c“. Aj keď ich už v súčasnosti nie je počas celého roka veľa, čiastočné preriedenie spojov v exponovaných ranných a popoludňajších časoch sa v banskobystrickej MHD týka liniek 3, 6, 20, 24, 25, 27, 34, 80 a 90. Zo zverejnených cestovných poriadkov sú tak platné poriadky pre školské prázdniny a pracovné dni. Víkendových a sviatočných spojov sa zmeny netýkajú. Podľa sviatočného cestovného poriadku sa bude MHD riadiť najbližšie už aj v tento piatok, keďže oslávime Sviatok svätého Cyrila a Metoda.

Spoločnosť SAD Zvolen navyše upozorňuje cestujúcich, že od 30.6. došlo aj k drobným zmenám v prímestskej doprave v okrese Banská Bystrica. Zmeny sa týkajú liniek z Malachova po Nemce, z Banskej Bystrice do Harmanca, z Banskej Bystrice na Povrazník a linky do Pohronského Bukovca. Cestujúci by si preto mali overiť aktuálny cestovný poriadok svojej linky.