Síce sa môže zdať, že naháňanie adrenalínových zážitkov je záležitosťou posledných rokov, ľudia vždy mali zvláštnu túžbu báť sa, skúšať vlastné hranice strachu. Samozrejme, nie každý sa na to cíti, ale tí, ktorí holdujú takýmto záľubám, sa ľahko môžu stať až závislými na pravidelnom rozprúdení hormónov.

Pokiaľ ste ešte nikdy neskúšali žiadny adrenalínový šport, a neviete sa rozhodnúť, či je to pre vás, prezradíme vám, v akých prípadoch by ste mali povedať rozhodné, jasné „áno“:

  • ak chcete začať „nový život“, a hľadáte nejaký poriadny oficiálny začiatok,
  • ak chcete oživiť váš partnerský vzťah,
  • ak hľadáte nezabudnuteľný darček na narodeniny alebo výročie svadby,
  • ak hľadáte jedinečný program na rozlúčku so slobodou,
  • ak vás to už dlhú dobu láka, no vždy ste našli nejakú výhovorku.

Stále ste sa nerozhodli? Keďže táto téma zaujíma aj nás, pozreli sme sa na to, čo ponúka internet. Na portáli adrop.sk sme našli niekoľko lákavých adrenalínových zážitkov. Aby toho nebolo málo, potešili nás aj ceny. Nebojte sa, nenecháme si ich pre seba, ukážeme vám, ktoré sa nám páčili najviac. My sme sa už rozhodli, držte nám palce, a dúfame, že sa nám podarí presvedčiť aj vás. 3,2,1, ideme!

Let balónom

Predstavte si, že by ste uvideli Spišský hrad tak ako nikdy predtým: z vtáčej perspektívy. Alebo že by ste lietalo vysoko, nad zelenými horami, našimi krásnymi Tatrami. Možno by ste si radšej vybrali výhľad na iné rozprávkové slovenské mesto, Bojnice alebo Levoču. Tento zoznam predstavuje iba niekoľko z možností, ktoré vám ponúka let balónom. Tento neobvyklý dopravný prostriedok vás unesie až do diaľky 10-20 magických kilometrov, no čo je ešte podstatnejšie, vo výške viac ako 100 metrov. Keďže účastníci stoja „pevne na podlahe“, dokážu si to užiť aj tí jedinci, ktorí majú v sebe iba menšiu dávku odvahy. Pocit bezpečia je zaručený, pretože okraje koša balónu sú vysoká 130 cm. V koši balónu budete niekoľko dlhých minút. Celý program má parádnu dĺžku 3-4 hodín, z toho hodinku strávite vo vzduchu.

Sila tohto zážitku je intenzívnejšia aj vďaka tomu, že má svoj začiatok aj koniec. Zúčastníte sa aj rozbaľovania balónu, nafukovania príslušným nástrojom (horákom) a samozrejme samotného lietania. Tým to nekončí. Po pristátí vás čaká prípitok šampanským, a počas slávnostného krstu vám udelia aj tzv. balonárske meno. Nemusíte mať žiadne obavy z toho, ako sa dostanete naspäť do bodu vzlietnutia, k vašim službám bude aj sprievodné vozidlo.

Tandemový zoskok

Prekonanie strachu, príval adrenalínu a s ničím neporovnateľný pocit slobody. Pre tých, ktorí už zažili tandemový zoskok, museli byť tieto 3 opisy povedomé. Ľuďom príroda nedopriala schopnosť lietania, ešte šťastie, že vynálezy nám tieto nedostatky dokážu nahradiť. Je to veľmi jednoduché. Nasadnete do lietadielka, necháte sa vyniesť do výšky 3-4 km a skočíte.

Ak ste práve stratili pocit istoty, môžete si ho privolať späť. Bude vás totiž sprevádzať skúsený inštruktor, ktorý má bohaté, dlhoročné skúsenosti so zoskokom padákom a vie aj to, ako komunikovať v momentoch, ktoré bežný smrteľník nezažíva každý deň. Keď spoločne vykročíte do vzduchu, čaká vás minútový voľný pád rýchlosťou 200 km/h. Potom nasledujú trošku romantickejšie, uvoľnenejšie chvíľky: výhľad na svet z vtáčej perspektívy. Tento vyhliadkový let s roztiahnutým padákom trvá 5-7 minút a pod nohami môžete mať okolie Košíc, Ilavy, Prievidze, Spišskej Novej Vsi, Senice alebo iných slovenských miest z ponuky na adrop.sk.

Ak už teraz máte taký pocit, že by ste niečo také mohli robiť každý deň, zvážte, či do toho pôjdete. Tandemový zoskok je totiž úžasný, a vôbec by sme sa nečudovali, keby ste sa na ňom stali závislí.