Najúspešnejší česko – slovenský muzikál vyráža na rozlúčkové turné po celom Slovensku. A záujem o predstavenie ktoré nadchlo verejnosť i kritiku, je i tento raz obrovský. Organizátori v Banskej Bystrici, kam muzikál príde 29. mája, už k predstaveniu o 19-tej hodine, ktoré je takmer vypredané, pridali ďalšie o 14.30 h.

osmysvetadielMuzikál Ôsmy svetadiel už videlo viac ako milión ľudí na Slovensku. V hlavných úlohách sa predstaví Nela Pocisková, Mirka Partlová, Ján Slezák a Pavol Topoľský. Nela Pocisková, ktorá stvárni hlavnú postavu Jany dostala v českej verzii muzikálu množstvo superlatív od renomovaných českých divadelných kritikov.

Najslávnejšie pesničky skupiny Elán sprevádzajú príbeh zo súčasnosti, ich texty zložil Boris Filan. Mladé dievča sa zriekne rodičmi podporovaného vzťahu s mužom z lepších kruhov a s novým priateľom sa oddáva úprimnej túžbe bez ohľadu na spoločenské predsudky, zdravie či dôsledky. Ich milenecká idyla síce dosiahne naplnenie, avšak šťastie môže byť pominuteľné.

Dej muzikálu je voľne inšpirovaný románom francúzskeho dramatika Alexandra Dumasa ml. Muzikál Ôsmy svetadiel režíroval Ján Ďurovčík. Slovenská premiéra muzikálu sa uskutočnila 29. októbra 2011 v divadle Nová Scéna v Bratislave. Karel Gott sa k muzikálu po premiére vyjadril ako o neopakovateľnom zážitku.

Rozlúčkové turné tohto muzikálu zastupuje banskobystrická agentúra Martina Kucharíka, Art production. Vstupenky na muzikál Ôsmy svetadiel sú v predaji na ticketportal.sk, a to v cenových kategóriách 28 € a 25 €.