Teplé slnečné počasie dovolilo hokejbalistom v nedeľu otvoriť jarnú časť sezóny. Ihrisko v Sásovej tak po zimnom spánku opäť ožilo a privítalo všetkých 16 mužstiev druhej banskobystrickej hokejbalovej ligy.

Ilustračné foto: Peter Klokočík

Na vyrovnanosť nižšej ligy sme si už zvykli a inak tomu nebolo ani v úvodnom jarnom kole, keď sa až polovica súbojov skončila najtesnejším rozdielom. Duel medzi Sásovou a Hornou Vsou rozhodli dokonca samostatné nájazdy. Žraloci z Hornej Vsi rozohrali zápas dobre a v druhej tretine viedli o dva góly. V závere prostrednej časti však Sásovčania znížili a tesne po prestávke vyrovnali na 2:2. V nájazdovej rulete sa ako jediný presadil Tomáš Kramár z Eagle Sásová a pre svoj tím tak uchmatol bod navyše.

Ani Barani nedokázali pretaviť vedenie do víťazného konca. Súboj so Springfieldom bol vyrovnaný, no o osude zápasu rozhodla druhá tretina, keď do siete Baranov padli až štyri góly. Springfield ťažil najmä z kvalít brankára Kureka a Erika Chudého, ktorý sa zaskvel gólovým hetrikom. Napriek množstvu vylúčení a jednom treste do konca zápasu mal duel pokojný priebeh. Springfield porazil Baranov 6:2.

MiB ostávajú aj po desiatich kolách neporazení a ľahkou výhrou nad Rangers si upevnili vedúcu pozíciu v tabuľke.

Výsledky 10. kola 2. SHbL – BB 2011/2012:

HbK Radvaň Stars – HbK Weber Tornádo 2:4

HbK MiB Zvolen – HbK Rangers 5:0

HbK Eagle Sásová – HbK Horná Ves Sharks 3:2 s.n.

HbK Springfield – HbK Barani 6:2

HbK Wanderers Valaská – Viking Warriors 4:3

HbK Oskar – HbK Foresters 2:3

HbK PoDC Zvolen – HbK Staré Hory Bruins 5:2

HbK Monarchs Zvolen – Demons Hliník nad Hronom 3:2